"МЕДІА - ЦЕНТР "ЗІНЬКІВЩИНА"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська,49 | тел:(05353) 3-10-93,
(099) 279-91-61. e-mail:zinkiv.gazeta@ukr.net

НЕПЕРЕВІРЕНУ ВОДУ З МІСЦЕВИХ КОЛОДЯЗІВ ПИТИ НЕБЕЗПЕЧНО

НЕПЕРЕВІРЕНУ ВОДУ З МІСЦЕВИХ КОЛОДЯЗІВ ПИТИ НЕБЕЗПЕЧНО

Такого висновку дійшли фахівці Зіньківського міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», перевіривши колодязі Зіньківського району громадського та індивідуального користування. Встановлено, що вміст нітратів у воді криниць значно перевищує нормативні рівні! Названий вище лабораторний підрозділ постійно здійснює моніторинг стану питного водопостачання населення за показниками мікробіологічного та хімічного забруднення. Із 40 проб питної води, відібраної у громадських шахтних криницях району, виявлено 25 відхилень від норми (62,5%), а із 48 проб питної води із господарств, де проживають вагітні жінки та сім'ї з дітьми віком до 3-х років — 23 (47,9%). В обох випадках вміст нітратів перевищував гранично допустимі концентрації.Така якість води є фактором передачі багатьох інфекційних захворювань. Вона може викликати гострі, хронічні отруєння та спричинити негативний вплив на здоров'я тих, хто її споживає.
В останні роки спостерігається зростання антропогенного забруднення грунтових вод, які без очищення споживає населення, особливо з індивідуальних колодязів.Причиною підвищеного вмісту нітратів у воді є щільна забудова приватного сектору й близькість криниць до вигрібних ям, туалетів, місць, де тримають худобу. Пити забруднену воду дуже небезпечно. Усім людям, у першу чергу тим, у родинах яких є діти до трьох років, спеціалісти радять користуватися водою з громадських чи індивідуальних колодязів лише в технічних цілях.
У громадян Опішні та навколишніх сіл, до речі, є можливість перевірити, яку колодязьну воду вони п’ють. У весняний період дослідження на вміст нітратів безкоштовно можна зробити в лабораторії м. Зіньків, що по вул. Івана Петровського, 18-а. Для аналізу воду потрібно набрати в гарно вимиту пластикову пляшку чи баночку, ємністю 0.5 літрів, та відвезти за вказаною вище адресою. Посуд має бути чистим без сторонніх запахів, у тому числі й миючих засобів. Хімічний та бактеріологічний аналіз води в лабораторії платний.
Більш детальну інформацію ви можете дізнатися за телефоном: 3-10-69.


Ірина ГАРМАШ.

1603
Немає коментарів. Ваш буде першим!

красный зелёный голубой