"МЕДІА - ЦЕНТР "ЗІНЬКІВЩИНА"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська,49 | тел:(05353) 3-10-93,
(099) 279-91-61. e-mail:zinkiv.gazeta@ukr.net

ЩОБ УСЕ БУЛО - І НІЧОГО Б ЗА ЦЕ НЕ БУЛО

ЩОБ УСЕ БУЛО - І НІЧОГО Б ЗА ЦЕ НЕ БУЛО

У 1997 році у нашому колишньому колгоспі «Україна» пройшов розподіл земельних, майнових паїв так як по всій Україні. В кого раніше, в кого пізніше розпаювали землю і розділили майно, згідно майнового сертифікату.
Колгосп «Україна» був наймогутнішим та найбагатшим колгоспом у Зіньківському районі. Будував і процвітав не тільки в селах сільської ради, а й у Зінькові. Про це старше покоління пам’ятає.
У 90 – х роках минулого століття мінялися гроші, прийшов занепад та почали відкривати бартерні угоди «ти мені зерно, а ми тобі запчастини, солярку тощо». Домінялися до того, що колгосп став банкрутом, бо колгоспники були виробниками сільгосппродукції, а не менеджерами, їх скрізь обдурювали на таких угодах.
Після правління голови колгоспом В.А.Обори залишилося дуже багато майна, техніки, будівель. І тут головами колгоспу стають Вербицький В.І., Галич В.І., а останнім «до керма» вже СБК «Україна» став пан Михайленко В.О. Люди подумали: та нехай буде молодий, енергійний, перспективний, доморощений.
Запросив пан Михайленко інвесторів – їдуть один за одним, вибрав він ПАТ «Приватбанк», який разом з інвестиціями прислав свою людину на місце керівника СБК «Україна» п.Богуна. Василя Олексійовича Михайленка такий поворот подій не влаштував, він почав підбурювати людей, мовляв, ці інвестори погані. Інвестори ще не встигли взагалі щось зробити — пішли.
Прийшли інші інвестори, які почали виплачувати майнові паї людям, ТОВ СП «Агро КА Полтава» – 20% та ТОВ «Украгросток» – 40% від вартості майнового паю і заразом укладали угоди з власниками земельних паїв. Інвестори пообіцяли гідну та своєчасну оплату.
Тим часом Василь Михайленко починає розподіляти майно – будівлі, техніку, худобу між двома інвесторами, але й про себе не забув: Тракторна бригада у Слиньківщині, відгодівельний комплекс, олійниця, млин, пекарня, швейний та макаронний цех, цех по виробництву цвяхів, станки та трактори і автомобілі вибрав, які вважав за потрібне. Також орендує ставок.
У липні 2013 року створюється фермерське господарство «Оболонь Агро», а Василь Олексійович Михайленко стає його керівником, починає ефективно господарювати, купує комбайни і машини, яких у СБК «Україна» не було. Але ж виникає питання, на яких правах він заволодів людським майном і робить на ньому свій бізнес?
Раніше на млин везли люди пшеницю та міняли на муку, били олію за символічну плату. На ставку ловили рибу, а тепер щоб посидіти односельцеві на ставку потрібно сплатити 100 гривень, хоча ставок взяв в оренду з рибою, який більше двадцяти років не спускався, а ставок робили наші батьки і діди.
Звертався я до нової поліції з проханням розібратися, на яких підставах вищезгадане майно перейшло до рук п.Михайленка. Але отримував одні відписки: прокуратура направляла до поліції, а поліція до суду.
Мені здавалося, що саме поліція повинна була розібратися в цій ситуації. Зарплати їм підняли, а кримінальна хроніка у кожній газеті. Тому виникає питання, за що їм платять зарплатню, чи вони служать олігархам, а не людям?
Сподіваюся, що колись у нашій державі ми будемо жити всі по Закону і Закон буде для всіх один.


В.ХУРСА, житель с.Тарасівка.


Довідка: згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновниками «Оболонь Агро» є Дуденко Михайло Іванович, розмір внеску до статутного капіталу становить 950 000 грн. та Михайленко Василь Олексійович, розмір внеску до статутного капіталу становить 1000 грн. (Зіньківщина «по – іншому»).
У відповідь на прохання редакції прокоментувати ситуацію, що склалася, керівник ФГ «Оболонь Агро» Василь Михайленко сказав: «Ця людина вже давно і безпідставно мене звинувачує в протиправних діях. Адже неодноразово були проведені перевірки прокуратури, поліції по яким є відповідні висновки та складені акти. Якби щось знайшли незаконне в моїх діях, я б давно вже був би на лаві підсудних. Я, з свого боку, збираюся подати позов до суду за наклеп та приниження честі та гідності».

1619
Немає коментарів. Ваш буде першим!

красный зелёный голубой