Зіньків NEWS

ТОВ Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків. вул.Воздвиженська, 49Е.
e-mail: zinkiv.gazeta@ukr.net. Тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber).

Полтава


Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
На території всієї Полтавщини закриють громадські заклади
Щонайменше на два тижні в Полтавській області призупинять роботу заклади сфери послуг.

Щонайменше на два тижні в Полтавській області призупинять роботу заклади сфери послуг. Працюватимуть лише аптеки, лікарні, продуктові магазини, банки, АЗС, залізничні й автомобільні вокзали, поштові відділення. Обмежуються публічні заходи.
«Працюємо на випередження. Щоб не допустити ситуації, яка склалася в Китаї та Італії, посилюємо на території всієї області обмежувально-профілактичні заходи. Офіційне рішення наш оперативний штаб затвердить найближчим часом», – заявив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
Також він звернувся до працедавців із проханням перевести своїх співробітників на віддалений режим роботи, зберігаючи усі гарантії та рівень заробітної плати.
Зі свого боку Полтавська обласна державна адміністрація працюватиме дистанційно.
«Переводимо наради в онлайн-режим. Залишаємо мінімально необхідну кількість персоналу. Я перебуватиму на робочому місці», – запевнив Олег Синєгубов.
Він додав, що ситуацію з коронавірусом в області тримає під особистим контролем.
Наразі на території Полтавщини не зафіксовані випадки захворюваннь на COVID-2019.

231
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
У Полтаві з 14 березня будуть перевіряти температуру у людей на вокзалах та в’їздах в місто
У цих пунктах працюватимуть працівники ДСНС, поліції.

У цих пунктах працюватимуть працівники ДСНС, поліції. Якщо у людей зафіксують підвищену температуру, викликатимуть лікарів. Про це на брифінгу фахівців Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА 13 березня розповіла директор Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення міськвиконкому Вікторія Лоза.

73
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
Відбудеться сесія Полтавської обласної ради
Завтра у Полтаві відбудеться сесія Полтавської обласної ради де розглянуть ряд питань

Завтра, 11 березня, у Полтаві відбудеться сесія Полтавської обласної ради де розглянуть ряд питань:
1.Про План заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на 2021 ‒ 2023 роки;
2.Про збільшення статутного капіталу обласного комунального підприємства «Полтавафарм»;
3.Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік;
4.Про надання дозволу комунальному підприємству «Полтававодоканал» на збільшення ліміту кредитування на умовах овердрафту по кредиту, отриманому в ПАТ «МТБ банк».
5. Про надання дозволу обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства «Полтаватеплоенерго» на укладення договору на отримання кредиту у вигляді відновлювальної відкличної кредитної лінії в ПАТ «Украгазбанк»;
6.Про порушення клопотання щодо присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим;
7.Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття у запропонованій редакції проєктів законів України (реєстраційні номери 2448, 2232, 2351, 0870);
8.Різне.
Про це повідомив голова полтавської облради Олександр Біленький.


Михайло ДАХНО.

162
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
Поліція вручила підозри учасникам організованої групи, що маскували гральний бізнес
Нагадаємо, поліція викрила мережу гральних закладів, що незаконно працювали у Полтаві та Кременчуці.

Нагадаємо, поліція викрила мережу гральних закладів, що незаконно працювали у Полтаві та Кременчуці. Незаконні послуги «видавали» за діяльність клубу спортивного покеру.
У причетності до існування грального бізнесу об’єктивно підозрюють п’ятьох чоловіків. Серед фігурантів – жителі Харківщини та Кременчука, віком від 30 до 40 років.
Гральний бізнес припинили працівники управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчим управлінням поліції області, за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Одночасно провели 8 обшуків у підпільних закладах та за місцем проживання спільників. Вилучили шість покерних столів, понад чотирнадцять тисяч гральних фішок, у тому числі кеш-фішки на суму понад п’ять мільйонів гривень.
Серед речових доказів також комп’ютери, понад два десятки мобільних терміналів, системи відеонагляду, чорнова бухгалтерія та чимала сума готівкою.
Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 3 ст. 28 (злочин, вчинений організованою групою) ст. ч. 1 ст. 203-2 (зайняття гральним бізнесом) КК України. Готується обрання запобіжних заходів.

100
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
У Полтаві майже неможливо пройти флюорографію
Останнім часом у Полтаві суттєво ускладнилася епідеміологічна ситуація та збільшилася кількість хворих на ГРВІ.

Останнім часом у Полтаві суттєво ускладнилася епідеміологічна ситуація та збільшилася кількість хворих на ГРВІ. Водночас уже кілька тижнів світ сколихують новини про пандемію коронавірусу, який передається повітряно-крапельним шляхом. Не слід забувати і про буденні, але не менш страшні ситуації з захворюванням на рак легенів та туберкульоз. Проте, вочевидь, місцеву владу не дуже цікавить життя та здоров’я полтавців. Адже на сьогодні в місті зробити флюорографію можна лише у двох комунальних медичних закладах і тільки після відстоювання довжелезної черги. «ПВ» відвідав поліклініки та постояв у чергах разом із полтавцями.
У приймальні 3-ї міської клінічної поліклініки працівник реєстратури відразу зауважила, що апарат вийшов з ладу та не працює ще з 22 листопада. Для більш детальної інформації вона порадила звернутися до керівництва лікувального закладу, оскільки їй узагалі нічого не відомо. Спілкування з директором Володимиром Глєбовим також не було надто інформативним. Він лише зауважив, що питання щодо ремонту флюорографа тільки вирішується, тож назвати конкретні строки ремонту не може:
– Це залежить не від нас. Наш апарат ремонтують фахівці з Києва, і ми не можемо самостійно вирішувати, коли вони мають приїхати. За попередньою домовленістю це має відбутися найближчим часом. На сьогодні наші сімейні лікарі направляють пацієнтів у 2-гу та 4-ту поліклініки, а у разі вмотивованої підозри на низку захворювань ми робимо рентгенологічне обстеження.
Пацієнт закладу Віктор Куліш через несправність флюорографічного апарату змушений був скористатися платною послугою у приватній клініці:
– Недавно приходив до сімейного лікаря, щоб отримати направлення на флюорографію. Мені відповіли, що тут не працює апарат. Вирішив чекати, поки його відремонтують, але ситуація не змінювалася. Зрештою довелося їхати робити платно. Не вважаю це нормальним, адже не в кожного нині є зайві кошти та час відстоювати черги у комунальних поліклініках.
З огляду на це кореспондентам довелося відвідати перше відділення 4-ї поліклініки, де виявилося, що флюорограф не працює з минулого тижня й обстежитися можна лише у другому відділенні.
Саме там для полтавців розгорнулися справжні баталії. Весь коридор до кабінету заполонило близько 30 людей, переважна більшість з яких постійно кашляла. Причини візиту до лікаря у всіх різні, але зізнаються, що бояться епідемії та хочуть пересвідчитися у власному здоров’ї.
Віра Іванченко прийшла на огляд разом з подругою. На думку дівчини, ситуація в полтавських медзакладах свідчить про незацікавленість чиновників у поліпшенні життя громади: – Приїхала сюди з Левади, а тут багато хворих та довжелезні черги. З усього міста сюди стікаються люди. Якщо і можна хворобу підчепити, то, скоріше за все, у такій поліклініці. Полтавка Світлана розповіла, що черга просувається повільно та людей перед нею взагалі не меншає. Дівчина зауважила, що, мабуть, спробує обстежитись іншим разом, оскільки всерйоз побоюється захворіти від інших відвідувачів.
– Чекаю на свою чергу вже понад півтори години. Проте це нині єдина можливість дізнатися про ефективність мого лікування проти пневмонії. Дуже не подобається така ситуація, але змінити щонебудь і платно пройти обстеження я не в змозі, – скаржиться Надія Відюк.
Нарікає на міську систему охорони здоров’я і Василь Копча. Чоловік, як і переважна більшість, приїхав сюди з 4-ї поліклініки за направленням лікаря: – Усе почалося з того, що лікарня стала комунальною власністю і швидкими темпами почала занепадати. Вважаю, що все робиться для того, аби примусово перевести людей на платну основу. А ті, хто не в змозі платити, або стоятимуть у чергах, або відмовлятимуться робити флюорографію. Тож до обіцяного чиновницею нового обладнання та поліпшення умов обслуговування полтавців помре, напевно, тисяч десять, а то й більше.
Нагадаємо, що на закупівлю обладнання для лікарень 2020 року з міського бюджету виділили близько 140 млн грн. А Вікторія Лоза, яка щойно виграла конкурс на посаду директора департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку, пообіцяла поліпшення ситуації «приблизно» через півроку.

145
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
Еліна Кулініч привезла до Полтави корону «Міні Міс Україночка 2019 Всесвіту»
10-го листопада в Києві відбувся Всеукраїнський фестиваль краси, моди й таланту «Міс Україночка та Містер України 2019»

10-го листопада в Києві відбувся Всеукраїнський фестиваль краси, моди й таланту «Міс Україночка та Містер України 2019». Переможницею в ньому у своїй віковій групі стала учениця четвертого класу гімназії №13, вихованка Школи моделей МА «MarGO» (директор – Тетяна Крилата) Еліна Кулініч. 8-річна полтавка отримала титул «Міні Міс Україночка 2019 Всесвіту».
Як розповіла мама дівчинки Наталія, її донька дуже хотіла гідно представити рідне місто. І щоб ним могли пишатися в Україні, і щоб Полтава могла пишатися перемогою. Для здобуття останньої дівчинка доклала максимум зусиль. За місяць, що отримала на підготовку, не мала жодної вільної хвилини. Навчання в школі, уроки в Школі моделей, заняття в зразковому художньому колективі ансамблі народного танцю «Каблучок» поєднувала з кількагодинними передфестивальними репетиціями, які відбувалися тричі на тиждень.
Такі працьовитість, наполегливість, цілеспрямованість життєрадісної, креативної, енергійної полтавки дали навіть більше, ніж очікувалося. За стильний український образ, створений під час одного з етапів фестивалю, Еліну додатково нагородили званням «Найкрасивіша Україночка 2019». Хоча конкуренція в дівчинки було неабияка – майже півсотні учасників із різних куточків нашої держави: Черкас, Ужгороду, Маріуполя, Одеси, Житомира, Запоріжжя, Львову, Києва та інших міст.


10-годинна конкурсна програма весь час тримала в напрузі. Але в підсумку принесла бажаний результат – корону переможниці. 2020-го року Еліна вручить її своїй наступниці, як це відбувається й із короною «Міс світу», а сама стане членом журі.
– Ми з чоловіком Володимиром неймовірно пишаємося донечкою, – сказала Наталія Кулініч. – Разом із батьком наступного року вона відкриватиме цей фестиваль танцем. Уже почали готуватися до цієї події, щоб було так само душевно, як і цього року.

674
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
Президент звільнив з посади начальника Управління СБУ у Полтавській області
Президент України звільнив з посади начальника Управління Служби безпеки в Полтавській області Юрія Рахівського.

Президент України звільнив з посади начальника Управління Служби безпеки в Полтавській області Юрія Рахівського. Відповідний указ 25 жовтня підписав Володимир Зеленський. Його опублікували на офіційному сайті Адміністрації Президента.
Юрій Рахівський очолював Управління СБУ Полтавщини з 2015 року.
Нагадаємо, Президент звільнив з посади очільників Хорольської та Семенівської районних державних адміністрацій.


Тетяна Наказненко, PTV Полтавське Телебачення

431
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
У Полтаві з Ворскли дістали тіло 15-річної дівчини
Водолази витягли з Ворскли труп 15-річної дівчини. Про її зникнення подружка повідомила напередодні.

Водолази витягли з Ворскли труп 15-річної дівчини. Про її зникнення подружка повідомила напередодні.
23 липня о 8:20 з річки Ворскла у Полтаві водолази дістали тіло 15-річної дівчини, повідомив прес-секретар Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Віталій Шкаревський.
“0 23:20 22 липня подружка повідомила про зникнення 15-річної дівчини. Вона розповіла, що дівчина пішла до річки та не повернулась на берег. Черговим відділенням третьої Державної пожежно-рятувальної частини проведено обстеження берегової лінії, але дівчину не знайшли. Прийняли рішення зранку залучити водолазів”, — сказав Віталій Шкаревський.

542
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
Порошенко звільнив голову Полтавської ОДА
Гарант зажадав провести розслідування, а останнє слово має сказати суд.

Гарант зажадав провести розслідування, а останнє слово має сказати суд.
Тимчасово виконуючим обов'язки голови Полтавської обласної держадміністрації призначений Роман Товстий. У суботу, 16 березня, про це стало відомо з повідомлення прес-служби чинного гаранта, який виступив на засіданні Ради регіонального розвитку Полтавської області.
Порошенко підкреслив: «Я сьогодні в Полтаві підписав указ про звільнення пана Головко. Тимчасово виконувати обов'язки голови ОДА буде всім вам відомий Роман Товстий». Також він заявив, що останнє слово у справі про підозру голові ОДА Валерію Головко повинен поставити суд.
Гарант акцентував увагу на розслідуванні: «Але при цьому повинні бути створені умови, щоб розслідування викликало суспільну довіру».
Варто нагадати, що у вівторок, 12 березня, президент Петро Порошенко запропонував главі уряду направити йому подання на звільнення голови Полтавської облдержадміністрації, а також його першого заступника, які викликали серйозні підозри у Національного антикорупційного бюро. Кабмін направив відповідне подання президенту прямо на наступний день.
В кінці минулого місяця НАБУ і САП відкрили кримінальне провадження відносно голови Полтавської обладміністрації Валерія Головка та його першого заступника Андрія Песоцького. Детективи Національного антикорупційного бюро встановили, що вони вимагали від підприємців відкати і хабарі у величезних сумах, елітні іномарки і дорогі гаджети.

839
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
Поліція оголосила підозру працівниці банку
Працівники відділення поліції №1 міста Полтава вручили підозру колишній працівниці одного із банків міста

Працівники відділення поліції №1 міста Полтава вручили підозру колишній працівниці одного із банків міста. 33-річну жінку підозрюють у привласненні коштів клієнтів. Під час роботи у банку підозрювана привласнила більше 50 000 гривень з рахунків клієнтів, які померли. Про це повідомляє офіційний сайт поліції Полтавщини.
-Даній особі оголошено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених частиною 3 та 4 статті 358 – це підроблення документів, вчинене повторно, та їх використання, а також за частиною 1 статті 191 Кримінального кодексу України – привласнення чужого майна, що перебувало у віданні особи, — повідомив начальник відділення поліції № 1 міста Полтава Сергій Махно.
За санкцією статей жінці загрожує покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на термін до 5 років. До речі, привласненні гроші жінка вже повернула на депозитні рахунки, які належали померлим клієнтам. Тепер їх зможуть отримати законні спадкоємці.

856
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
Поліцейські розшукали особу, ймовірно причетну до нанесення ножового поранення містянину
1-го січня, близько 14-ї години, в одному із магазинів Подільського району Полтави, між двома полтавцями раптово виникла сварка.

Поліцейські розшукали особу, ймовірно причетну до нанесення ножового поранення містянину
1-го січня, близько 14-ї години, в одному із магазинів Подільського району Полтави, між двома полтавцями раптово виникла сварка.
За словами начальника відділення поліції № 2 Полтавського відділу, у ході конфлікту 48-річний громадянин спричинив проникаюче ножове поранення в область грудної клітини 36-річному чоловіку.
— Встановити обставини події та розшукати причетну особу нам вдалося упродовж доби, — розповів Петро Семенюта. — Встановлено, що конфлікт виник на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин. 48-річному полтавцю повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України – умисне тяжке тілесне ушкодження. Відповідно до чинного законодавства України, йому може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.
Триває досудове розслідування.

644
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
У Полтаві вшанували пам'ять загиблих журналістів
16 вересня в Україні вшановують пам'ять загиблих працівників ЗМІ. З цієї нагоди у Полтаві відбулася традиційна хода до Алеї журналістів.

16 вересня в Україні вшановують пам'ять загиблих працівників ЗМІ. З цієї нагоди у Полтаві відбулася традиційна хода до Алеї журналістів.
Ці люди зібралися у Корпусному парку, аби вшанувати пам'ять загиблих журналістів.
Тут переважно їх колеги, які щороку проводять акцію напередодні 16 вересня, річниці вбивства Георгія Гонгадзе, у пам'ять про всіх полеглих мас-медійників.
Євген Лопушинський, голова обласного осередку Національної спілки журналістів України, розповідає про мету заходу:
«Цей день — це спроба привернути увагу суспільства до цієї проблеми, спроба солідаризувати колег у боротьбі за наші права», — говорить чоловік.
Журналіст Віталій Скобельський уже традиційно приходить на акцію. Каже, йому особисто є кого згадати.
«Ми вчилися на факультеті журналістики Київського університету. Прекрасний журналіст був. Вів програму, яку багато хто й досі пам'ятає, — програма „Гарт“, — каже представник ЗМІ.
З листівками та гаслами в руках учасники ходи вирушили до Алеї журналістів, роздаючи їх дорогою перехожим. Там вони вшанували покійних колег хвилиною мовчання та поклали квіти до каменю.


Лілія Пасічник, Станіслав Пантелей.

742
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
У Полтавській області запровадять спецрежим
Жителів Полтавської області попереджають, що з 1 по 3 серпня СБУ буде проводити планові антитерористичні тактико-спеціальні навчання

Жителів Полтавської області попереджають, що з 1 по 3 серпня СБУ буде проводити планові антитерористичні тактико-спеціальні навчання. Тому, на деяких територіях можуть ввести особливий режим пересування людей і транспорту. Жителів області просять поставитися з розумінням і максимально сприяти.
Силовики будуть відпрацьовувати навчальні завдання в умовах, наближених до реальних. Тобто із залученням спецтехніки та озброєних правоохоронців. В рамках навчання на окремих територіях також можливе тимчасове запровадження особливого режиму пересування людей і транспортних засобів.
Управління СБУ в Полтавській області просить місцевих жителів не лякатися, не панікувати та зберігати спокій. Крім того, громадян просять із розумінням поставитися і адекватно реагувати на законні дії і вимоги правоохоронців: огляд особистих речей, перевірку документів інші правомірні дії співробітників СБУ.
Наголошується, що всі ці дії будуть відбуватися в рамках чинного законодавства. Це потрібно для вдосконалення реагування СБУ на нестардартные ситуації.

995
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
Нападнику на полтавського журналіста «Трибуни» оголошено про підозру
9 липня полтавські правоохоронці оголосили про підозру особі, яка побила журналіста порталу «Трибуна»

9 липня полтавські правоохоронці оголосили про підозру особі, яка побила журналіста порталу «Трибуна», ведучого відеопроекту «ШоУНас» Ярослава Журавля в місцевому осередку Соціалістичної партії України.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook керівник Головного управління поліції в Полтавській області Андрій Замахін.
«Довожу до відома громадськості та засобів масової комунікації Полтавщини, що слідчим та прокурором, на ґрунті зібраної доказової бази, сьогодні оголошено про підозру особі, яка завдала тілесних ушкоджень середньої тяжкості місцевому блогеру і журналісту Ярославу Журавлю. Наразі слідчі дії тривають. За вчинене законодавець передбачає максимальне покарання — до трьох років позбавлення волі», – написав він.
Пан Замахін також повідомив, що в рамках досудового розслідування також буде надана правова оцінка діям інших учасників конфлікту.

721
0

Notice: Undefined index: date_pub in /home/zinkivme/zinkiv.org.ua/www/templates/news/content/default_list_tiles.tpl.php on line 33
У Полтаві на хабарі затримали посадовця
У Полтаві на хабарі затримали начальника відділу гірничого нагляду Держпраці у Полтавській області.

У Полтаві на хабарі затримали начальника відділу гірничого нагляду Держпраці у Полтавській області. Правоохоронці обшукали його автомобіль на вулиці Стрітенській. Про це повідомили в прокуратурі Києва.
«Вказаний службовець вимагав від представника підприємства, що здійснює видобуток корисних копалин, кошти за вирішення питання про отримання дозволу на проведення гірничих робіт. Свої послуги він оцінив у 26 тисяч гривень», — повідомила прес-секретарка прокуратури Києва Надія Максимець.
Наразі планують повідомити про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням.
«Санкція статті передбачає до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади», — додала речниця.
Також вирішують питання щодо обрання запобіжного заходу. Цим займатимуться київські правоохоронці.


Діана Лагута, Максим Страшко.

704
0
← Предыдущая Следующая → 1 2 3
Показаны 1-15 из 36

красный зелёный голубой