Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

У підземеллях під Опішнею знаходять старовинні зображення

У підземеллях під Опішнею знаходять старовинні зображення

Кандидат історичних наук, етнолог і археолог Анатолій Щербань поділився у своєму блозі історією підземель під знаменитим гончарським селищем Опішня.

За словами Анатолія, про опішнянські підземелля стало відомо з кінця ХІХ століття, але тільки з 2006 року були знову нанесені на карту селища місця відомих провалів (понад шістдесят точок), досліджуються новостворені (6 об’єктів), проведено опитування місцевих жителів.
В результаті було виявлено, що провали (опішняни називають їх «Льоха») концентруються переважно біля балок або високого берега Ворскли на території Опішнянського міста, фортеці, городища VIIІ століття, розміщуючись прямо поруч з нинішніми центральними вулицями (Жовтнева, Шевченка, Леніна, Заливчого, Садова), а також розташованого поруч з Опішнею с. Попівка.
Зараз опішнянські підземелля мають висоту від 1,3 до 2,1 м і ширину 1,7-3 м. Найбільш довгий фрагмент підземелля, який вдалося дослідити — 65 метрів.
«Складно сказати, чи пов’язані окремі групи підземель між собою, в чому впевнена більшість опішнян. В тім, глибокі яри між окремими ділянками території, наявність річки і струмків заперечують можливість єдиної системи», — говорить історик.
У підземеллях зустрічаються зображення, найчастіше це — хрести, видряпані гострими інструментами на стінах або намальовані кіптявою. Крім хрестів, в підземеллях збереглися різноманітні стрілки, очевидно, призначені для вказування на вихід з тунелю, а також інші зображення.
«На жаль, наявні дані поки не дозволяють точно датувати опішнянські підземелля і визначити їх призначення. Вважаю, що необхідно провести масштабне георадарне дослідження і скласти точну карту підземних споруд Опішні. Так як лише в цьому випадку можна буде усвідомити масштабність підземного будівництва в Опішні та зрозуміти його функцію», — пише Анатолій Щербань.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

879
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!