Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Процедура реєстрації дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України

Процедура реєстрації дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України

(АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), відділ інформує –Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до ст.1 закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.
Згідно статті 257-1 Цивільного процесуального кодексу України, для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей ), батькам, родичам, їхнім представникам або іншим законним представникам дитини необхідно подати до будь-якого суду за межами тимчасово окупованої території, незалежно від свого місця проживання заяву про встановлення факту народження особи. До заяви необхідно додати належні докази та квитанцію про сплату судового збору. Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви. У разі задоволення заяви, суд невідкладно видає копію рішення заявнику, в якому зазначає дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомості про батьків, або надсилає копію рішення до відділу РАЦС для державної реєстрації (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення).
Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.
Важливо! Родичами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, донька, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Законними представниками є батьки (усиновлювачі), опікуни.
У разі посилання на свідчення свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення факту. Доказами у справі можуть бути письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч., лікарняними закладами), що знаходяться на тимчасово окупованій території (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), теж можуть братися до уваги судом.
Отримати більш детальну інформацію можна звернувшись до Зіньківського бюро правової допомоги за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел. 3-34-74, 0-800-213-103 (гаряча лінія безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

832
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!