Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

ВИРІШУВАЛИ ГРОМАДОЮ

ВИРІШУВАЛИ ГРОМАДОЮ

14 березня у приміщенні Зіньківського районного будинку культури відбулися Збори громадськості району за участю керівників органів місцевого самоврядування, державної влади, трудових колективів та ветеранських організацій. На порядку денному було питання «Про створення госпітальних округів на території Полтавської області».

Перед присутніми виступив заступник директора Департаменту охорони Полтавської ОДА Юрій Курилко та роз’яснив, що госпітальний округ — це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної медичної допомоги населенню такої території.
Госпітальні округи створюються з метою організації мережі закладів охорони здоров’я у спосіб, що дасть змогу забезпечити гарантований своєчасний доступ населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості.
За даними департаменту охорони здоров’я, розробили проекти чотирьох госпітальних округів в області — в містах Полтава, Кременчук, Лубни та Миргород. Для кожного госпітального округу провели розрахунки кількості закріпленого населення, ліжкового фонду, кількості госпіталізацій, пологів, операцій обслуговування. Але Гадяцький голова РДА наполягає на створенні 5-го госпітального округу на базі гадяцької районної лікарні. Місцеві чиновники мотивували це тим, що медзаклад має непогану матеріально-технічну базу і професійний персонал. До того ж, через погані дороги пацієнтів, особливо термінових, буде складно доправити аж у миргородську лікарню. Також він запропонував включити у склад п’ятого госпітального округу й Зіньків.
Свою думку з цього приводу висловив голова районної ради ветеранів Володимир Прислонський: «Що нас чекає в Гадячі: лікувальна база на рівні нашої, а в деяких напрямках навіть гірша, фахівці на рівні середньостатистичних по області. То що нас чекає, крім амбіцій влади?
Якщо вже вирішувати за кого «виходити заміж» за Полтаву чи за Гадяч, то ветерани вважають: по – перше, не погоджуватися з такою недолугою реформою взагалі, а по – друге, краще вже віддатися Полтаві, де і лікувальна база і кадри на рівні і ми вже звикли у випадку ускладнень у лікуванні на місцях, їхати за допомогою у Полтаву.
Вибираючи, якщо у нас є така змога, між Гадячем та Полтавою, потрібно подумати, що краще, проїхати 80 кілометрів та отримати кваліфіковану медичну допомогу, чи проїхати 40 і ні з чим повернутися додому».
Громада Зіньківщини проголосувала за приєднання до Полтавського госпітального округу.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

692
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!