Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Досягнення цивілізації успішно втілюємо в Опішні

Досягнення цивілізації успішно втілюємо в Опішні

Одне із досягнень цивілізації, яке значно полегшує життя кожного – це наявність та стабільне функціонування сітки комунікацій, обладнання й оснащення ними житлових та виробничих приміщень. Каналізація – одне з досягнень, яке широко використовується людством, і це благо, на перший погляд, непомітне, але вкрай необхідне.
Опішня – населений пункт із функціонуючою мережею каналізації — є діючий колектор, який здійснює перекачування рідких нечистот до очисних споруд та полів фільтрації. Люди, які користуються послугами водовідведення, надзвичайно задоволені таким станом справ, тому що не мають постійної проблеми з очищення вигрібних ям. У разі виникнення якихось технічних проблем Опішнянська дільниця КП «Полтававодоканал» під керівництвом Волочая І.А., члена виконавчого комітету, оперативно їх ліквідовує.
Коли я стала працювати на посаді селищного голови, то зіткнулася з проблемою, яка фактично існувала на протязі останніх 30 років: три багатоповерхових будинки в смт Опішня по вул. Нафтовиків не були підключені до селищної каналізації, а користувалися всі ці роки вигрібною ямою, яка час від часу переповнювалася, стоки розтікалися і т. д. Та ще й людський фактор – хтось забував заплатить кошти на викачування, а хтось неправдиво вказував кількість зливних кубів та інше.
Активну громадську позицію зайняв тодішній депутат Опішнянської селищної ради по цьому округу, житель даного мікрорайону Шендрик О.Г., який був одним із ініціаторів громадського обговорення даної проблеми, глибоко вивчав питання та одним із перших виступив з пропозицією – виготовлення проекту на будівництво каналізаційного колектора від масиву Нафтовиків у смт Опішня до діючої КНС, довжиною 950 м. Паралельно багато часу особисто приділяв позитивному вирішенню питання налагодження безперебійного, систематичного очищення вигрібної ями.
На початку цієї нелегкої справи – ніхто, або майже ніхто, в успіх не вірив. Навіть місцеві мешканці висловлювали певну невпевненість, мова йшла про ті складнощі, які можуть проявитися у ході реалізації задуманого… Але наполегливість, вміння стабільно крокувати до наміченої мети, активна громадська позиція жителів і депутата Шендрика зробили свою справу — проект селищною радою був виготовлений та успішно пройшов державну експертизу на відповідність проектно – кошторисної документації існуючим державним нормам і стандартам. Разом з тим, по проектній документації вартість даного об’єкта складала більше 3 млн.гривень – селищна рада осилити таке будівництво просто не могла. Було оформлено безліч звернень до депутатів усіх рівнів, керівників району і області з одним проханням — віднайти кошти на будівництво. Народний депутат України Олег Іванович Кулініч активно включився у вирішення питання і домігся фінансування даного об’єкту за рахунок державного бюджету, необхідні кошти були виділені.
Чітко спрацював механізм надходження даного фінансування в область, в район і безпосередньо в селищний бюджет. До речі, і обласна рада під головуванням Біленького О.Ю., і районна рада під головуванням Нерозі С.В. дані кошти без затримок провели та спрямували за призначенням. Зате місцеві депутати зібрати кворум на затвердження даних грошей у селищний бюджет спромоглися лише за другим разом: надмірно зайняті були працівники ГПУ «Полтавагазвидобування», дуже довго шукали можливість прийти (чи причину не прийти) на позачергову 8 сесію селищної ради, де одночасно з іншими важливими питаннями затверджувалися виділені кошти на будівництво КНС. І принагідно хочу зауважити, що 8 сесія була легітимною, хоч деякі депутати свідомо її не відвідали, хоча буквально на наступний день майже вимагали можливість ознайомитися з прийнятими рішеннями.
Надходження затвердили, селищна рада створила тендерний комітет у липні і оголосила тендер на визначення виконавця робіт по будівництву. Тендер – тривала процедура, де чітко прописані часові рамки оголошення, збору пропозицій, вивчення тендерної документації, засідання тендерної комісії та оприлюднення висновків і протоколу. На тендер подали заявки 2 фірми: полтавська та харківська.
Так як у обох пакетах документів були фактичні недоопрацювання, то тендерний комітет селищної ради не зміг встановити переможця – кандидата на виконання капітального будівництва КНС. Селищна рада змушена була тепер уже оголосити аукціон для збору пропозицій ймовірних виконавців по договору, для участі у якому зареєструвалося 7 фірм з різних куточків України. Селищна рада для правильної організації та проведення аукціону навіть змушена була заключити договір з ТОВ «Соната», адже проведення аукціону надзвичайно складна процедура, яка потребує певної підготовки, специфічних знань та вмінь працювати з кошторисами, проводити їх аналіз та давати висновки. Розпочали процедуру розгляду пропозицій, а це також спеціально відведений часовий термін, який потрібно було витримувати. Попрацювавши детальніше, вдавалося встановлювати певні недоліки в документаціях, або навіть наявність пропозицій, які не ставила селищна рада оголошуючи цей аукціон. Тому фірми знімалися з участі доти, доки черга не дійшла до «Спецінжирінг постач», яку, до речі, також зняли з участі через невідповідність їх пропозицій умовам, які ставив Замовник. Дана фірма була не згодна з цим і подала з метою затягування часу, скаргу на дії селищної ради в Антимонопольний комітет. На початку грудня Комітет прийняв своє рішення – відмову, і селищна рада по процедурі приступила до розгляду пропозицій ПП «Корнет — 2». В результаті було прийнято виважене рішення – скласти договір з ПП «Корнет — 2». Роботи по будівництву розпочалися і проводилися в грудні 2016 року. КНС запущена вчасно і вже працює. Зрозуміло, що в ході виконання робіт по будівництву виникали певні проблеми, пов’язані із зимовим періодом: пониження температури повітря, випадання снігу, промерзання ґрунту тощо. До того ж і жителі цих будинків продовжували користування зливною каналізацією, тому проблеми були. Виваженість, уміння находити єдино правильне рішення, професійний підхід, поступливість у багатьох випадках, компетентність, терпіння і наполегливість у досягненні мети — ось ті якості, які були вкрай необхідні всім причетним.
Новозбудована КНС – це значний результат спільної, напруженої праці багатьох посадовців, депутатів, простих виконавців, керівників і вцілому громади. В наш час, коли в державі є серйозні проблеми, нестабільність і напруженість, виконання цього проекту показує, що позитив є, він – позитив — можливий, незважаючи ні на що. Можна багато говорити, ще більше називати причин, кивати один на одного, проявляти нерішучість, а можна просто взяти і зробити. Адже недарма в народі говорять: то хоче – шукає засоби, а хто не хоче – шукає причини.
Збудована КНС показує, що при вмілій організації праці, конкретно постановленій задачі – можливо все – навіть реалізація багатоміліонного будівництва. І знову ж таки, велику роль грає в цьому саме людський фактор, бо як записано в Конституції України, люди – основне багатство нашої країни.
Але повернемося до самого будівництва. З одного боку, для Опішні – це визначна подія, яку люди чекали довгих три десятиріччя, а з іншого — успішне виконання проекту – кістка в горлі для моїх опонентів, які не бачать жодного позитиву, всілякими способами і методами намагаються перекрутити дійсність, спотворити реальність, принизити і спаплюжити результат. Останнім часом в селищі «невідомі особи» поширюють чутки про кримінальну справу особисто проти мене саме по збудованій КНС. Більше того, намагаються втягнути мене в якісь пояснення – роз’яснення. Користуючись нагодою, даю дружню пораду: шановні, займіться ділом і не пліткуйте. Це заняття безглузде і марне. У 2016 році КНС від масиву Нафтовиків у смт. Опішня до діючої системи, довжиною 950 м, побудована і діє, гроші за виконані роботи заплачені, згідно виставлених рахунків та розроблених кошторисів (багато раз перевірених в т.ч. і Державною експертизою) і крапка.
Велике спасибі за участь Народному Депутату України Олегу Кулінічу, голові Зіньківської районної ради Сергію Нерозі, депутатам селищної ради Олександру Шендрику (2015 р.), Олені Зубань, представникам відділу по благоустрою селищної ради, заступнику селищного голови Василю Шулику, Опішнянській дільниці КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» і особисто керівнику Ігорю Волочаю. І особливі слова вдячності проектантам ПП «Полтавакомундорпроект» — директору Миколі Момоту; ПП «Корнет – 2» — директору Михайлу Хоменку, службі технічного нагляду Олександру Пушку.
Велику справу зробили. Честь і хвала вам. Побажання – всілякого процвітання та гараздів.


Світлана МАММАДОВА, селищний голова.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

651
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!