Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (091) 619 - 81 - 18, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

Звіт Зіньківського бюро правової допомоги за І квартал 2017 року

Звіт Зіньківського бюро правової допомоги за І квартал 2017 року

В період з 01 січня 2017 року по 31 березня 2017 року до Зіньківського бюро правової допомоги за отриманням юридичних консультацій звернулося 239 громадян, а 31 особі було призначено адвоката за державний кошт.

Мешканці району найчастіше зверталися за допомогою з питань оформлення спадщини, земельних та сімейних питань.

Основна робота Зіньківського бюро правової допомоги спрямована на надання кваліфікованих консультацій всім хто звернеться за допомогою та на забезпечення рівного доступу громадян до правосуддя, зокрема забезпечення надання громадянам, які належать до пільгових категорій осіб, передбачених Законом України «Про безоплатну правової допомогу», адвоката за рахунок держаного бюджету.

Разом з тим, на базі Бюро громадяни мають змогу користуватися електронними сервісами Міністерства юстиції України. Користувачі кабінету електоронних сервісів можуть отримати необхідні відомості з державних реєстрів (державний реєстр прав на нерухоме майно, єдиний державний реєстр судових рішень, реєстр громадських об`єднань, єдина база даних електронних адрес, номерів, факсів, телефаксів суб`єктів владних повноважень та ін.)

Працівники бюро враховуючи інтереси різних категорій осіб, за звітний період, регулярно проводили правопросвітницькі заходи у формі семінарів, лекцій, ігор, вікторин, круглих столів. Метою проведення таких заходів є висвітлення актуальних тем, що стосуються різних галузей суспільних відносин, зокрема праця молоді, кримінальна відповідальність неповнолітніх, гендерна рівність, торгівля людьми, захист прав людини і громадянина, гарантії соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, пенсіонерів, осіб з інвалідністю, особливості електронного декларування та ін. Завдяки ефективній роботі фахівців бюро з налагодження партнерських відносин з органами державної влади, місцевого самоврядування, та іншими, установами і організаціями, такі заходи проведені на базі Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, Зіньківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3, Великопавлівської, Тарасівської та Шилівської загальноосвітніх шкіл, Зіньківської центральної районної бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Зіньківського районного центру зайнятості, Шилівської сільської ради та ін.

Разом з тим, Зіньківське бюро правової допомоги здійснює діяльність з налагодження співпраці з сільськими радами району шляхом підписання меморандумів. Це закріплює правове поле діяльності Бюро для прийняття програм правової освіти сільського населення, організації пунктів доступу громадян до безоплатної правової допомоги, проведення правопросвітницьких заходів на базі установ і організацій району.

Другим полтавським місцевим центром з надання безоплатної правової допомоги за І квартал 2017 року були підписані угоди про співпрацю діяльність з Великопавлівською та Шилівською сільськими радами.

Фахівцями Зіньківського бюро правової допомоги спільно з сільськими радами району ведеться активна робота в напрямку розроблення та прийняття в сільських місцевостях програм правової освіти населення. Метою таких програм є підвищення загального рівня правової культури та правової освіти населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права. Результатом діяльності в даному напрямку є прийняття Програм правової освіти населення Великопавлівської, Власівської та Шилівської сільських рад на 2017-2020 роки з відповідним розміром фінансування.

В подальшому планується прийняття подібних програм і в інших селах району.

Громадяни можуть отримати безкоштовну правову допомогу як безпосередньо в приміщенні Зіньківського бюро правової допомоги, так і за його межами. Працівники бюро постійно здійснюють виїзди в села району та проводять прийом та консультування громадян.

Так, в рамках Меморандумів про співпрацю та в межах реалізації Програм правової освіти населення, заступник начальника Зіньківського бюро правової допомоги Сергій Корнійко та головний спеціаліст бюро Катерина Суконька спільно з сільськими головами налагодили роботу трьох пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, звернувшись до яких громадяни можуть отримати необхідну безкоштовну юридичну допомогу. Такі пункти з початку 2017 року запрацювали в приміщенні Власівської, Великопавлівської та Шилівської сільських рад.

Робота пунктів, звернувшись до яких громадяни мають змогу отримати безоплатну правову допомогу, здійснюється відповідно до затверджених графіків, зокрема:

— в приміщенні Великопавлівської сільської ради — кожної другої середи місяця з 09 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв;

— в приміщенні Власівської сільської ради — кожної третьої середи місяця з 09 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв;

— в приміщенні Шилівської сільської ради — кожної четвертої середи місяця з 09 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Зіньківського бюро правової допомоги за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел.: 3-34-74, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

593
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!