Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

З ініціативи НСЖУ відбулася зустріч журналістів з керівництвом Нацполіції в Полтавській області

З ініціативи НСЖУ відбулася зустріч журналістів з керівництвом Нацполіції в Полтавській області

Голова Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський висловив сподівання, що поліція об'єктивно та кваліфіковано розслідуватиме кожну справу, пов'язану із погрозами та перешкоджанням діяльності журналістів, а винні понесуть відповідальність перед законом.

Про це Євген Лопушинський заявив сьогодні під час зустрічі керівництва Нацполіції в Полтавській області, обласної організації НСЖУ із журналістами, які одержують погрози через свою професійну діяльність.

Раніше голова НСЖУ Сергій Томіленко висловив свої сподівання щодо роботи правоохоронних органів:

«Напередодні Дня журналіста найкращим подарунком для нас стануть реальні кроки із забезпечення прав і свобод представників ЗМІ. Тому ми розраховуємо, що полтавська поліція максимально ефективно розслідує справи щодо погроз журналістам».

Тільки минулого місяця (за останні його 10 днів) в поліції Полтавщини таких справ зафіксували 6. Серед них і обіцянки в телефонній розмові нанести шкоду здоров’ю редакторці видання «Коло» Тетяні Цирульник, погрози життю через соцмережі журналістці з інтернет-видання «Полтавщина» Дарині Синицькій, перешкоджання професійній діяльності шеф-редакторці інтернет-видання «ВПолтаві.Інфо» та власній кореспондентці «Українського радіо» Наталії Очкань, побиття журналіста із Зінькова Олексія Леонтія, телефонні дзвінки із погрозами на адресу головного редактора “Кременчуцької газети” Олега Булашева.

Начальник ГУ НП у Полтавській області Олег Бех схвально поставився до ініціативи облорганізації НСЖУ, яка взяла на себе функції контролю, сприяння і допомоги правоохоронцям:

«Це дуже правильно, що є відповідний комунікатор, з яким ми зможемо вирішувати дуже багато питань. Я вважаю, що ЗМІ – це одна із гілок влади, яка повинна в демократичній державі вільно і спокійно працювати та висвітлювати всі питання, які є наболілими для людей. Безумовно, відкритість, прозорість, факти про порушення в органах влади мобілізують наше суспільство до відповідних змін – до реформ. І, якщо правоохоронні органи не будуть відповідним чином реагувати на такі факти – у нас про реформи можна й забути», — сказав Олег Бех. Далі вислухав та разом з підлеглими записав низку пропозицій від ЗМІ стосовно співпраці та спільних заходів на допомогу журналістам.

На загал Олег Бех не відкрив подробиць перебігу роботи над справами щодо погроз журналістам, посилаючись на таємницю слідства. Але запевнив, що справи узяті на контроль, розслідування триває, і кожен із потерпілих в індивідуальному порядку може ознайомитися із ходом слідства. Він зазначив, що поліція зробить все залежне, щоб розслідувати кожну із цих справ та передати якісні матеріали до суду.

Результатом зустрічі також стала домовленість про те, що поліція готова і надалі до публічного спілкування. Наступного разу працівники медіа спланували спілкуватися з керівництвом поліції наприкінці червня.

Нагадаємо, раніше очільник облорганізації НСЖУ Євген Лопушинський оприлюднив звернення до правоохоронців, аби ті зважили на справи, що стосуються представників ЗМІ та довели кожну з них до логічного завершення.

«Я, як голова обласної організації НСЖУ звернувся до керівника Національної поліції в Полтавської області, щоб кожна справа була взята під особливий контроль поліції, щоб врешті-решт у нас був реальний факт покарання винних — тих людей, що перешкоджають роботі журналістів та погрожують їм», — зазначив Євген Лопушинський.

Джерело:

Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

941
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!