Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Коли, як і для чого потрібно укласти угоду із сімейним лікарем

Коли, як і для чого потрібно укласти угоду із сімейним лікарем

Повноцінна кампанія з вибору лікаря первинної допомоги стартує з квітня 2018 року. Про це повідомляє Андрій Рись, головний лікар комунального закладу «Зіньківський центр первинної медико – санітарної допомоги» Зіньківської районної ради.
— Що мають зробити люди, аби не залишитися без медичної допомоги?

— До квітня, до початку приписної кампанії (процес вибору лікаря і укладення договорів, — авт.), треба визначитися з лікарем первинної ланки. Йдеться про педіатра, терапевта або сімейного лікаря.
— Як це зробити?

— Найпростіший варіант: ви знаєте хорошого лікаря, не раз звертались до нього і залишились задоволені результатами. Або просто зверніться у медичний заклад і познайомтеся з лікарями, які там працюють.
—Уявімо, з лікарем ми вже визначилися. Що далі?

— Коли Міністерство охорони здоров’я оголосить приписну кампанію, ви приходите до лікаря, якого обрали, й укладаєте з ним угоду. Для укладення угоди потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який обслуговуватиме вашу дитину), повинні подати свідоцтво про народження дитини й документи (паспорт та код) обох батьків. Ваші дані внесуть у реєстр пацієнтів, роздрукують декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), і з цього моменту ви матимете свого лікаря первинної допомоги, до якого можете звертатись у будь — який час. Заклад, в якому працює сімейний лікар, безпосередньо отримуватиме річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав із ним договір. Тобто послуги лікаря фінансуватиме держава. Пацієнтові не потрібно платити ні копійки.
— Які функції покладено на сімейного лікаря? Яких послуг від нього можемо вимагати?

— До базових функцій сімейного лікаря входять: перше — профілактика та запобігання хворобам, тобто профілактичні обстеження, друге — лікування (ідеться про всі хвороби, які не потребують госпіталізації або спеціалізованої допомоги), і третє — скерування до фахівця. Уже затверджено перелік послуг, які надаватиме лікар первинної ланки, тобто перелік аналізів та базових діагностичних процедур.
— Хто приймає рішення про скерування до вузькопрофільного фахівця?

— Рішення про скерування до вузькопрофільного спеціаліста ухвалює сімейний лікар. Це правильно. Не має бути так, що людина, як поширено нині, в разі проблеми зі здоров’ям біжить до аптеки по ліки, про які чула в рекламі. Тож порада щодо скерування від лікаря первинної допомоги все ж таки дуже важлива. Консультація вузькопрофільного спеціаліста буде безоплатною, але за умови, що ви маєте скерування від сімейного лікаря.

О.ЛЕОНТІЙ.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

1151
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!