Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

НА ЗАСІДАННІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

НА ЗАСІДАННІ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

Днями, у сесійній залі Зіньківської районної ради, відбулася координаційна рада з питань земельного та податкового законодавства і обґрунтування проблемних питань інфраструктури.
На засідання були присутні народний депутат України Олег Кулініч з помічниками, заступник начальника головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Алла Косик, голови міської, селищної та сільських рад.
Вів засідання голова районної ради Сергій Нерозя. Першим слово взяв народний депутат України Олег Іванович Кулініч.
— За цей період вдалося реалізувати багато законодавчих ініціатив які стали законами. Один з них – це закон, який дав можливість нотаріусам здійснювати реєстрацію договорів оренди землі, з масовим потоком документів не справлялися державні реєстратори, це було величезною проблемою. Дякуючи цьому закону суттєво зменшилося навантаження на реєстраційні служби.
Також став законом інший важливий законопроект, та дав можливість продавати право оренди чи передавати в оренду земельні ділянки виключно на земельних торгах. Не для кого не є секретом, що в цьому напрямку у нас була величезна корупція і цей закон дав можливість набагато зменшити її. Саме основне, що він дав можливість наповнювати місцеві бюджети. Я знаю, що він не досконалий, має багато нюансів але ми працюємо над самою формою проведення земельних аукціонів.
Ми також працюємо над тим, щоб ставка орендної плати за землю залишалася незмінною, тому що багато хто бере участь у земельних торгах для того щоб суттєво підняти ціну, яку неможливо обґрунтувати економічно та після створення ОТГ мати можливість повернутися до цього питання, для вирішення його на свою користь. Таким чином відсіються ті незрозумілі суб’єкти, які не дають можливості нормально проводити аукціони.
Закон, який був ініційований групою депутатів та основним автором якого був я – це відумерла спадщина. Мова йде про землю власник якої помер а спадкоємців немає. Ця земельна ділянка повинна була б переходити у комунальну власність але механізму не було. Такий механізм ми прописали – чіткий і зрозумілий, він реалізований як Закон, і ми бачимо як він працює, а це надходження до місцевих бюджетів, можливість сільському голові знаходити вільні землі для того щоб забезпечувати потреби громади.
Взагалі, лише за останній рік на соціально-економічний розвиток Зіньківщини було залучено з держбюджету 43 млн грн., — сказав Олег Кулініч.
У своєму виступі народний депутат висловив сподівання, що цього року на соціально-економічний розвиток Зіньківщини також будуть залучені значні кошти, які дадуть змогу продовжити проекти, розпочаті в попередні роки в освіті, охороні здоров’я, галузях культури і спорту, інфрастуктури.
Планується повністю довести до кінця заміну вікон на сучасні металопластикові у всіх школах Зіньківського району. В медичній сфері працюватимемо над тим, щоб завершити заміну стоматологічних установок у стоматкабінетах всіх медичних закладів району, в тому числі у Зіньківській районній лікарні. Одним з першихпитань стоїть продовження ремонтних робіт у районній лікарні — покрівля, фасади, внутрішні роботи. Також планується закупівля для неї вкрай необхідного медичного обладнання, щоб цей заклад відповідав усім вимогам. У спортивній сфері — це продовження реконструкції спортивного залу «Колос», а також початок реконструкції місцевого стадіону. Тоді Зіньків матиме спортивний комплекс дійсно високого рівня.
Багато запитань було до заступника начальника головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Алли Косик. Присутні домовилися провести ще одну зустріч у червні безпосередньо за участі голови Полтавського обласного Держгеокадастру Вадима Чувпила, аби остаточно прояснити деякі земельні питання.
На прикінці зустрічі Олег Кулініч відповідав на запитання сільських голів, стосовно процесу децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад. Він констатував, що значна частина сільських голів не розуміють і не підтримують урядових ініціатив у цьому напрямі.
Також народний депутат висловив свою позицію, стосовно об’єднання у територіальні громади: «Важаю, що на Зіньківщині мають бути дві обєднані територіальні громади — з центрами, відповідно, у Зінькові та Опішні. Це відповідає перспективному плану КМУ».
Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

450
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!