Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

У ЗІНЬКОВІ ВІДБУЛИСЯ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

У ЗІНЬКОВІ ВІДБУЛИСЯ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

З метою забезпечення належного розгляду питання, щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, 12 червня 2018 року у залі засідань Зіньківської районної ради, за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 40, відбулися громадські слухання.
На порядку денному було винесено питання: «Про добровільне утворення Зіньківської міської об’єднаної територіальної громади».
На громадські слухання запросили жителів міста Зіньків та сіл міської ради: Гусаки, Дубівка, Пилипенки, Сиверинівка та Хмарівка, представників громадських організацій і місцевих засобів масової інформації.
Для організації і проведення громадського обговорення питання добровільного об’єднання територіальних громад у формі громадського слухання створена робоча група в складі: Чикало В.М. – секретар міської ради – голова робочої групи, Стрибко А.В. – головний спеціаліст загального відділу апарату міської ради – секретар робочої групи; Білан А.А. – головний спеціаліст з юридичного забезпечення відділу державного архітектурно-будівельного контролю апарату міської ради – член робочої групи.
Перед присутніми із роз’ясненнями реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, порядку створення об’єднаних територіальних громад, формування джерел наповнення місцевих бюджетів, з інформацією щодо кола повноважень старости, можливостей і ризиків новостворених громад виступили Зіньківський міський голова Сергій Максименко, виконуючий обов’язки голови Зіньківської РДА Анатолій Водолага.
— У разі об’єднання у Зіньківську територіальну громаду, згідно перспективного плану, у складі громади буде Зіньківська міська та дев’ятнадцять сільських рад. Це дев’яносто три населених пункти та двадцять шість тисяч триста сімдесять чоловік населення, а також тринадцять шкіл І-ІІІ ступенів, вісім – І-ІІ ступенів та дві першого ступеня, двадцять дошкільних навчальних закладів, три заклади позашкільної освіти, тридцять дев’ять закладів культури, двадцять п’ять ФАПів, десять амбулаторій і поліклініка, одна лікарня та станція швидкої допомоги.
За прорахунками фінансового управління Зіньківської РДА річний обсяг доходів майбутньої ОТГ складатиме близько ста сорока мільйонів гривень. На даний час бюджет міської ради становить близько сімнадцяти мільйонів гривень.
Основне наповнювання бюджету це податок на доходи фізичних осіб та рентна плата за видобуток вуглеводів на території майбутньої ОТГ.
Водночас держава надає субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад.
Планується зменшення апарату управління та витрат на його утримання. Втрачається сенс та потреба в районній раді та райдержадміністрації.
Один із серйозніших аргументів, на користь утворення ОТГ це передача у власність земель, які знаходяться за межами населених пунктів, — сказав Сергій Максименко.
Міський голова Сергій Максименко та виконуючий обов’язки голови Зіньківської РДА Анатолій Водолага відповіли на запитання громадян.
На громадському слуханні висловлювали свою думку жителі міста та представники громадських організацій.Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

960
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!