Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Розповіли історію Опішнянського музею-садиби гончарської родини Пошивайлів

Розповіли історію Опішнянського музею-садиби гончарської родини Пошивайлів
<p "="">Ідея створення музею належить Я. Пошивайло, яка зібрала велику колекцію гончарних творів Г. Пошивайла: традиційний побутовий посуд, диво-вази, архаїчні барині, дитяча іграшка-монетка, зооморфна й антропоморфна скульптура. Окрасою музею є такі його твори: “На ярмарок”, “Куми”, “Солоха і дяк”, “Возний”, “Біля криниці”, “Троїсті музики”.
Збірку батька поповнили мистецькі твори сина Миколи: зооморфна скульптура, сюжетні композиції на селянську тематику.
Зібрано велику колекцію опішненських теракотових кахель ХІХ – поч. ХХ ст., таврованої цегли к. ХІХ – І половини ХХ ст. Стіни прикрашають “кілкові” рушники, народні картини, родинні світлини. Фондова колекція нараховує 1571 твір, із них представників роду Пошивайлів – 1347, вироби ХІХ–ХХ сс. інших авторів (224), 59 творів інших видів народного
мистецтва, 82 фотографії, 323 предмети побуту.
У малій кімнатці з одним віконцем стоїть ліжко, навпроти нього – гончарий круг.

Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

852
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!