Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

БІЛЬШІСТЬ ЖИТЕЛІВ СІЛ РАЙОНУ БОЯТЬСЯ ОБ’ЄДНУВАТИСЯ В ОТГ

БІЛЬШІСТЬ ЖИТЕЛІВ СІЛ РАЙОНУ БОЯТЬСЯ ОБ’ЄДНУВАТИСЯ В ОТГ

У липні місяці, після звернення Зіньківського міського голови Сергія Максименка до сільськіх рад з пропозицією про добровільне об’єднання територіальних громад, сільські ради, які згідно з перспективним планом повинні увійти у склад Зіньківської ОТГ розпочали проводити збори та громадські слухання.
Участь у слуханнях брали голова районної ради Сергій Нерозя, перший заступник голови Зіньківської РДА Микола Хоменко, Зіньківський міський голова Сергій Максименко, секретар міської ради Володимир Чикало. Про те, що дає об’єднання, які «плюси» і «мінуси» від нього варто очікувати, учасників зібрання розповідав експерт від Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Ісип.
— Соколівщина та Власівка знаходяться за 5 -7 км від райцентра, в першому населеному пункті — люди дали згоду на добровільне об'єднання, а у Власівці — ні. З моїх спостережень сільський голова — проти. Тому сесійний розгляд даного питання зрозумілий. Міський голова Сергій Максименко виступив із всебічними роз'ясненнями разом з першим заступником голови Зіньківської РДА Миколою Хоменком. Сільський голова в своїх промовах був радше проти реформи, ніж «за», хоча висловлювання підбирав обережно й двозначно, — підсумував зустріч з жителями Власівської сільради Олександр Ісип.
На протязі трьох місяців ми проводили власне дослідження, мета якого було з’ясування, чому так мляво відбувається процес децентралізації в районі. В ході спілкування зі ста двадцятьма людьми різного віку, які проживають у Зінькові, Опішні та селах району ми встановили, що більшість людей не розуміє самої суті децентралізації та об’єднання в ОТГ.
Згідно наших висновків процес об’єднання в ОТГ як добровільний «провалився» навіть не розпочавшись. І на те є вагомі причини.
Отже, на першому місці стоїть проблема повної необізнаності населення та відсутність інформації, друга вагома причина – сільські голови, які не бажають брати на себе відповідальність, щоб у разі провалу реформ односельці його ні в чому його не звинуватили, своїм авторитетним словом впливають на думку односельців. І третя — боязнь будь — яких змін.
Як казав один із посадовців Зіньківщини: «Не можна залишатися сидіти у відчепленому вагоні потяга, ностальгуючи за радянським минулим та критикуючи як складну реальність так і будь – які спроби проведення реформ».
Все вказує на те, що у 2020 році на нас чекає примусове об’єднання в ОТГ згідно того ж самого перспективного плану.
Нагадаємо, згідно рішенню тридцять третьої, позачергової сесії Зіньківської міської ради, вона є ініціатором об’єднання.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

790
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!