Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Перипетії навколо створення Опішнянської ОТГ

Перипетії навколо створення Опішнянської ОТГ

Процес об’єднання в Опішнянську ОТГ вийшов на новий етап: його активно взяли під свій контроль керівники місцевого ТОВ «Околиця». Почалося все з того, що після візиту до сільського голови генерального директора товариства Ващенка О.В. Малобудищанському меру раптом вкрай забаглося зібрати позачергову сесію і ще раз поставити на голосування питання про об’єднання після того, як депутати у повному складі одноголосно відмахнулися від пропозиції, враховуючи, що Попівка і Батьки входити в Опішнянську ОТГ на даний момент не бажають та вважаючи за потрібне вивчити детально недоліки і переваги ОТГ в складі тільки нашої та Опішнянської громад. На позачергову сесію 17 липня ще більш несподівано завітав виконавчий директор «Околиці» Кужим О.М… Оскільки пройшов тридцятиденний термін, протягом якого, згідно з законом, треба давати відповідь ініціаторам об’єднання, питання з порядку денного все-таки зняли, але створили комісію, яка надалі вивчила б перспективи приєднання до Опішні.
Здавалося б, потрібна справа – зважити, подумати, порахувати. Але часу думати нам не дали. Уже наступного дня виконавчий директор «Околиці» призначив зустріч членів комісії з ініціативною групою опішнян на 19 липня, прибув на неї особисто і оголосив, що оскільки «Околиці» треба полегшити вирішення земельних питань, а така можливість буде в ОТГ, то процес треба запускати заново за два-три тижні. Одні швиденько ініціюйте, інші – погоджуйтесь, і щоб за три місяці потрібні документи вже були в області. Склалося враження, що нас заперли в одній коморі і сказали: «Оце сьогодні цілуйтеся, а завтра щоб одружилися». Обіцяв навіть посади в ще не створеному апараті ОТГ. Цікаво, чи опішняни настільки під контролем наших панів, що вибиратимуть і призначатимуть тих, кого треба обіцяльникам і виконають усе, що нам наобіцяють?
Ініціативна група опішнян – представники Солохівського цеху ГПУ «Полтавагазвидобування», у якого свої види на використання земель ОТГ, та підприємець Різник М.М., житель Полтави, який з 2012 року недоплачував податки в селищну казну (відомості з преси та соціальної мережі), зате, щоб пропіарити свою надзвичайну турботу про добробут своїх виборців, старанно викладав у соцмережах відео з собою любимим на фоні кожного метра дороги, яка ремонтувалася в Опішні і чи не кожного стовпа, на якого чіпляли ліхтар. Чия маріонетка, можна зрозуміти з того, що світиться ледь не в кожному номері «Місцевої газети». Портфелі між собою, мабуть, уже давно поділили. Правда, на цей раз вперше у нас побувала ще й секретар селищної ради. Жодного представника соціальної сфери, навіть фермера в групу категорично не включають. Тільки бізнесові інтереси!!! За два останніх роки ці люди вже так дискредитували себе невмінням вести діалог з громадами, що опішнянам, якщо їм справді потрібна ОТГ, давно треба було обрати для такої серйозної справи людей, які уміють аргументувати й переконувати, а не тиснути, брехати й шантажувати, яким повірять і за якими згодяться піти. Невже у селищі майже з шеститисячним населенням, крім васалів Ващенка і Черчовича, таких не знайшлося? Невже бізнес в Опішні вже повністю контролює владу?
З переходом ТОВ «Околиці» на загальну форму оподаткування з нового року бюджет Малобудищанської сільської ради недоотримує близько 190 тисяч гривень за рік. Та й те, що немало працівників цього підприємства є сезонними, не додає коштів до місцевої казни. Податки – основне джерело поповнення бюджету, тож для нас це суттєві втрати, навіть зважаючи на те, що «Околиця» добросовісно бере на себе виконання соціальної угоди і на прохання допомагає у вирішенні частини фінансових питань. На території громади це практично єдине велике господарство. Але настільки зневажати людей, щоб шантажувати тим, що не проживемо без їхньої допомоги, тож мусимо НЕГАЙНО об’єднатися, бо пани так хочуть!!! Добровільне об’єднання наразі перетворюється у вимушене рабство.
Не сумніваюся, що в панства знайдуться можливості когось підкупити, когось прилякати, когось одурити обіцянками, посмикати за ниточки і добитися свого. Та згадайте, що за роки розвитку неконтрольованого капіталізму в Україні народу обіцяли стільки всього, аж до припинення війни в разі виборів Порошенка за один тур! Прийшовши до влади, не виконувати свої обіцянки у людей від бізнесу – така сама традиція, як і обіцяти золоті гори. Може, нарешті, почнемо струшувати локшину з вух і аналізувати, чи справді треба нам те, що треба панам і в такому вигляді, як вони нам пропонують?
Так склалося, що в більшості українські землеорендатори не зацікавлені ні в збільшенні кількості робочих місць на селі, ні в розвитку його соціальної сфери, ні в поліпшенні умов життя навіть своїх працівників. Це акули земельного бізнесу, у яких кожна копійка на рахунку і працює на їхнє збагачення. У нашій олігархічній державі, де ці акули становлять чималий відсоток законодавців у Верховній Раді і мають своїх маріонеток у радах інших рівнів, навряд чи зміниться щось на краще. У разі примусового об’єднання ті чи інші пани таки прийдуть до влади над нашими землями, надрами, рештками сільського населення, яке не встигне втекти в міста чи за кордон, створять свої помісні князівства, швиденько скуплять землі, і доводитиметься кланятися кожного разу та плазувати на колінах, щоб кинули простим людям кістку зі свого столу.
Чомусь не хочеться наближати цей час добровільно.


Т.М. КЛЬОКТА, депутат Малобудищанської сільської ради


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

1321
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!