Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

ВІД УКУСУ ГАДЮКИ НЕ ВМИРАЮТЬ

ВІД УКУСУ ГАДЮКИ НЕ ВМИРАЮТЬ

Останнім часом у Полтавській області сталося багато випадків, пов’язаних з укусом гадюк. У липневу спеку плазуни стають агресивнішими, тому лікарям варто бути напоготові до прийму пацієнтів, які постраждали від укусів змій. Чи готові Зіньківські лікарі допомогти розповів головний лікар Зіньківської ЦРЛ Олександр Безпалий.
— Укус гадюки болючий, але більшість постраждалих одужують через кілька діб навіть при відсутності лікування. Ускладнення після укусу, що тривають іноді тижнями, бувають викликані неправильними, шкідливими способами самолікування.
Від укусу гадюки люди зазвичай не вмирають, якщо тільки отрута не викликає у людини важку алергічну реакцію. Після укусу набрякають кінцівки потім поступово все приходить в норму.
На допомогу пацієнтові лікарі проводять інфузійну терапію, антибіотикотерапію та інші процедури, які здатні нормалізувати стан людини. Боротьба з отрутою одним пацієнтам дається легше, іншим — важче, але рано чи пізно в норму приходять практично всі. Головне — якомога швидше доставити постраждалого в найближчий стаціонар, — сказав головний лікар.
Слід зазначити, що гадюки не агресивні — при зустрічі з людиною прагнуть сховатися і першими на неї не нападають. В основному отруйні змії використовують свою зброю для умертвіння здобичи. Змії кусають людину рідко, тільки коли наступають ногою з необережності, дражнять або намагаються зловити рукою. У цих випадках змія змушена оборонятися і пускати в хід отруйні зуби.
— Що робити якщо вас укусила змія?
— По-перше, необхідно забезпечити потерпілому спокій і давати йому пити чай або каву. Не рекомендується давати напої, що містять алкоголь, який може погіршити симптоми.
По-друге, ні в якому разі не можна накладати джгути і пов’язки на пошкоджені кінцівки. Не можна припікати ранку, робити надрізи в місці укусу.
— По-третє, для зниження алергічних проявів потрібно дати потерпілому 2-3 таблетки димедролу, супрастину або іншого антигістамінного препарату, — підсумував Олександр Безпалий.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

887
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!