Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

Зіньківському бюро правової допомоги два роки!

Зіньківському бюро правової допомоги два роки!

1 вересня 2016 року у районах та містах обласного значення по всій Україні (крім тимчасово окупованих територі) розпочали надавати послуги понад 400 бюро правової допомоги. Звернувшись до них, кожен мешканець територіальної громади має можливість отримати безкоштовні консультації з правових питань та скористатися електронними сервісами Мін’юсту. Так, розпочало свою роботу і Зіньківське бюро правової допомоги.
Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад.
За 2016-2018 роки Зіньківським бюро правової допомоги проводилася робота, спрямована на виконання основних завдань, зокрема підвищення правової свідомості територіальних громад, культури та освіченості населення, забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги і безоплатної вторинної правової допомоги, забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.
В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», який стартував у 2017 році, працівниками бюро активно проводиться правороз’яснювальна діяльність серед різних демографічних груп населення району з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб.
Протягом періоду діяльності Зіньківського бюро за безоплатною юридичною допомогою звернулося 2593 громадян, з них безоплатну вторинну правову допомогу отримали 142 особи. Для вирішення питань в судовому порядку 103 громадянам надано адвокатів та 32 громадянам — юристів бюро. Найчастіше клієнти зверталися з питань виконання судових рішень, соціального забезпечення, сімейного та спадкового права, з питань договірних відносин.
Відділом «Зіньківське бюро правової допомоги» Другого полтавського МЦ з надання БВПД проводилися такі види правопросвітницьких заходів: інформаційні години, право виховні бесіди, лекції, зустрічі, семінари, заняття, виступи та ін. Так, за два роки фахівцями бюро проведено 138 правопросвітницький заходів на базі навчальних закладів, підприємств, установ та організації району з метою роз’яснення ключових реформ у законодавстві.
Крім того, за цей період Другим полтавським МЦ з надання БВПД у Зіньківському районі укладено 7 меморандумів про спільну роботу з сільськими радами (Великопавлівська, Власівська, Пишненківська, Шилівська, Батьківська, Ставківська, Тарасівська сільські ради), меморандуми з Зіньківською міською радою, Зіньківською районною радою, Зіньківською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості, Управлінням соціального захисту населенняЗіньківської районної державної адмнінстрації, однією громадською організацією району та угоду і газетою «Зіньківщина «по-іншому».
Фахівцями бюро спільно із очільниками сільських рад району прийнято шість Програм правової освіти населення у селах (Велика Павлівка, Власівка, Пишненки, Шилівка, Батьки, Ставкове) та Програму правової освіти населення Зіньківського району на 2016-2020 роки задля розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги.
Так, завдяки плідній співпраці з органами місцевого самоврядування та з метою виконання уже прийнятих Програм правової освіти у сільських радах району налагоджена правоосвітня робота у навчальних закладах, облаштовані дистанційні пункти доступу до безоплатної праової допомоги у Великій Павлівці, Власівсці, Шилівці, Пишненках, Батьках, Ставковому. На виконання пунктів Програми правової освіти населення Зіньківського району на 2016-2020 роки організовуються мобільні виїзди юристів бюро з представниками Зіньківської районної державної адміністрації у віддалені сільські місцевості.
Крім того, в рамках діючих Програм особи похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями отримують безоплатну адресну правову допомогу за місцем їх перебування.
Відповідно до затверджених графіків функціонують 10 дистанційних пунктів доступу до БПД, а саме на базі: Зіньківської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості, Зіньківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Полтавській області, Зіньківської центральної районної бібліотеки ім. В.Г. Короленка, на базі Малобудищанської сільської бібліотек-філіалу, Великопавлівської сільської ради, Пишненківської сільської ради, Шилівської сільської ради, Ставківської сільської ради, Власівської сільської ради, Батьківської сільської ради.
Зіньківське бюро правової допомоги на протязі 2016-2018 років активно співпрацювало із засобами масової інформації району. Інформація щодо роз’яснення чинного законодавства та діяльності Зіньківсьокого бюро правової допомоги систематично висвітлювалася в ефірі Зіньківського районного радіо, на сторінках районних газет «Зіньківщина «по-іншому» та «Голос Зіньківщини», на офіційних сайтах підприємств та організацій району.
Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна в відділі «Зіньківське бюро правової допомоги» Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64, тел. (05353) 3-34-74). Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії: 0 800 213 103.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

531
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!