Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

ЧОМУ НЕ ПРАЦЮЄ КРЕДИТНА СПІЛКА «ЗІНЬКІВСЬКА»?

ЧОМУ НЕ ПРАЦЮЄ КРЕДИТНА СПІЛКА «ЗІНЬКІВСЬКА»?

Кредитна спілка «Зіньківська» в перші роки своєї діяльності вважалася взірцевою, про що свідчать грамоти – згадують вкладники.
«Кредитні історії» вкладників кредитної спілки «Зіньківська», а це в основному люди похилого віку, доводилося слухати не раз. Вони вже багато років намагаються забрати свої гроші які відкладали онукам, на ліки, берегли на «чорний день» але ніяк не можуть цього зробити.
Які ж причини невиплат вкладів?
Згідно з аудиторським звітом фінансові проблеми у кредитної спілки почалися ще в 2011 — 2012 роках.
Першим, серйозним ударом було непогашення кредитів недобросовісними позичальниками.
Другим ударом по кредитній спілці — придбання приміщення по вулиці Козацькій, де до цього дня знаходиться КС «Зіньківська».
В першу чергу — відсутність контролю за видачею кредитів з боку ревізійної комісії та повна відсутність активних дій по поверненню кредитів призвели до жахливого фінансового стану. Кредити видавалися людям, у яких відкриті по два кредити в банках або інших спілках. На жаль, тоді доступу до Бюро кредитних історій у спілки не було і чи знало керівництво спілки про його існування – невідомо.
Грім грянув у другій половині 2013 року: платити відсотки стало нічим. Робота спілки була майже зупинена, вкладники масово почали вимагати повернення вкладів.
У липні 2015 року нове керівництво спілки почало стягувати борги з недобросовісних позичальників, з’явилися оборотні кошти і спілка почала видавати кредити та подавати надії на повернення боргів вкладникам.
Керівництво КС «Зіньківська» просило людей не забирати оборотні кошти та зачекати кращих часів, але вони наполягали, писали листи зі скаргами у Нацкомфінпослуг. Нацкомфінпослуг, у відповідь, застосовувала штрафні санкції. Тобто, за скаргу спілка вимушена була сплачувати штрафи з людських грошей, а це зайві витрати.
Чималу частину вкладів, у період з липня 2016 — го по грудень 2018 року спілка повернула, але повна відсутність оборотних коштів зупинила її роботу.
Кредитна спілка «Зіньківська», за умови, що люди погодилися зачекати, могла б стати платоспроможною.
Хто керує спілкою?
На даний час у кредитній спілці працівників немає, згідно Статуту спілки Спостережна рада зобов’язана призначити керівника, але вона просто усунулася від своїх обов’язків та проявляє повну безвідповідальність по відношенню до вкладників..
За відсутністю керівника установи вкладники навіть не можуть подати на спілку до суду. Так – як позивач повинен спочатку затребувати довідку про заборгованість, а видати її може тільки керівник.
Що робити вкладникам?
Багато вкладників бажають, щоб спілку визнали банкрутом.
Щоб порушити справу про банкрутство кредитної спілки необхідно:
— рішення суду «Про стягнення з кредитної спілки коштів». Або відповідь кредитної спілки про визнання претензій;
— вищезгадані документи потрібно подати у виконавчу службу;
— якщо кошти не будуть стягнені протягом трьох місяців — зібрати кредиторів на загальну суму вимог від трьохсот мінімальних зарплат і разом подати в суд заяву про визнання банкрутом кредитну спілку. Кредитна спілка може бути суб’єктом банкрутства лише при умові, що вартість майна кредитної спілки не достатня для задоволення вимог кредиторів.
А у КС «Зіньківська» є активи – роздані кредити на чималу суму.
Тому найкращий варіант по стягненню заборгованості із кредитної спілки на етапі виконавчої служби, яка має достатньо повноважень для пошуку і продажу майна.
На даний момент, згідно з Статутом, уся відповідальність лежить на Спостережній раді у КС «Зіньківська».


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

610
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!