Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

ПРОБАЦІЯ. ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕТОДІВ РОБОТИ

ПРОБАЦІЯ. ЕФЕКТИВНІСТЬ  МЕТОДІВ РОБОТИ

З прийняттям Закону України «Про пробацію» було зроблено реальний крок у сфері наближення до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру, покликаних у першу чергу забезпечити безпеку суспільства.
Маючи майже 200 — річну історію розвитку у різних країнах процес розвитку пробації відбувався по різному, але загальними рисами пробації у всіх країнах є:
— не застосування до порушника покарання у виді ув’язнення або узагалі звільнення від покарання (на підставі спеціального дослідження особистості правопорушника);
— застосування пробації до правопорушника у залежності від обставин (вчинений злочин, особистість, соціальна ситуація правопорушника).
Працівники пробації — це особлива категорія персоналу кримінальної юстиції. Вони можуть мати різну освіту, але, щоб було зрозуміло, у світі їх називають соціальними юристами.
Жіночий колектив Зіньківського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавської області, більш ніж десять років працює з метою допомогти своїм підопічним. Спеціалісти мають глибокі знання у сфері соціальної роботи.
Як ця служба працює у Зіньківському районі, нам розповіла керівник районного сектору Ірина Яненко:
«Кожен працівник пробації планує комплекс заходів, які спрямовані на реабілітацію людини, у тому числі виконання покарання, призначеного судом. До того ж забезпечити суд інформацією про обвинуваченого на етапі судового розгляду. Таким чином, працівник пробації починає займатися правопорушником на початку судового розгляду, на цьому етапі підключається пробація, яка забезпечує підготовку досудової доповіді шляхом збирання всієї необхідної інфоромації по клієнту, провівши інтер’ювання з рідними, сусідами, за місцем роботи, самим обвинуваченим та робить висновки про можливість виправлення не позбавляючи його волі».
— Що ж принципово повинно змінитися порівняно з існуючою системою виконання покарань, альтернативних позбавленню волі?
— Колишня кримінально-виконавча інспекція згідно із законодавством виконувала переважно контрольну функцію щодо покарань, альтернативних позбавленню волі. Індивідуально-профілактичну роботу здійснюють органи внутрішніх справ, соціальну роботу – органи соціальної політики. Впровадження в Україні пробації кардинально змінює вектор роботи з правопорушниками ще на етапі обвинувачення. На відміну від працівника кримінально-виконавчої інспекції, працівник пробації набуває статусу учасника кримінального процесу з відповідними обов’язками та правами. Працівник пробації також набуває права отримувати безкоштовно від будь якого органу інформацію, необхідну для виконання завдань пробації, відвідувати у будь-якому місці та на будь-якій території осіб, до яких застосовано пробацію, або викликати їх та отримувати від них пояснення.
— Які заходи проводить «Центр пробації» щодо осіб звільнених від відбування покарання?
— Щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, за рішенням суду застосовуються пробаційні програми психокорекційного змісту (наприклад, подолання агресивної поведінки, шкідливих звичок, психологічних проблем) або соціально — реабілітаційні програми, це набуття позитивних соціальних навичок, соціального статусу, усунення або мінімізація негативних соціальних факторів.
— Невже виправні установи не достатньо добре виконують свої функції?
— Ще жодна в`язниця не змінювала людину на краще. Коли суд дозволяє людині залишитись на свободі і за нею здійснюють нагляд офіцери пробації, вона не відривається від суспільства. Адже, пробація – це альтернативний варіант відбуття покарання за нетяжкі злочини, який дозволяє не відривати засудженого від звичного соціального укладу його життя. А якщо все ж таки людина потрапила у місця позбавлення волі, ми працюємо над здійсненням заходів підготовки засуджених до звільнення, координуючи ці заходи з підрозділами пробації за місцем проживання засудженого після звільнення або місцем розташування установ соціальної адаптації для звільнених. Тобто створюється більш ефективна система соціального супроводу звільнених.
Запрошуємо до співпраці державні, громадські, волонтерські та релігійні організації для проведення соціально-виховної роботи із засудженими та реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. Ми маємо надію, що спільною роботою допоможемо суспільству.


О.ЛЕОНТІЙ.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

541
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!