Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (091) 619 - 81 - 18, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

ЩО РОБИТИ З ТОМОСОМ - ВИРІШИТЬ ГРОМАДА

ЩО РОБИТИ З ТОМОСОМ - ВИРІШИТЬ ГРОМАДА

Українські віряни і священики поступово переходять до новоствореної Православної церкви
України (ПЦУ). Від 6 січня, коли Вселенський патріарх Варфоломій надав новоствореній ПЦУ томос про автокефалію, десятки релігійних громад українських міст і сіл заявили про свій перехід з підконтрольної Москві УПЦ (МП) до нової, визнаної Константинополем, української церкви.
Українська релігійна громада — це об’єднання людей одного віросповідання або його течії в місті, селі чи районі – сама вільно вирішує, до якого духовного центру вона належить. І має повне право змінити своє підпорядкування – це право захищене у статті 8 закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Після того, як Синод Вселенського патріархату
скасував право Москви призначати Київського митрополита, нагадавши, що Україна є його канонічною територію, а згодом і затвердив томос про автокефалію для новоствореної Православної церкви України, низка українських релігійних громад та місцевих священиків серйозно замислилася про приєднання до канонічної, української церкви. Громади змінювали своє підпорядкування і до томосу: цей процес активізувався після Революції гідності.
Однак у кількох випадках більшість вірян і священик займали протилежні позиції.
Не обійшла осторонь ця подія і вірян Зіньківського району. Жителі громади висловлюють своє обурення, з приводу того, що їм не надали права висловити свою думку.
Велика кількість зіньківчан навіть не знали, що їх церква відмовляється від переходу до новоствореної Православної церкви України.
Ми спробували визначити кроки, які має зробити громада, яка хоче перейти до Православної церкви України і при цьому мінімізувати ризики.
Ініціативна група. Діалог зі священиком
Все починається з ініціативи найактивніших членів релігійної громади.Вони мають координувати подальші дії, причому найкраще, коли й священик місцевого храму – на їхньому боці. Найперше – це бажання громади, тобто жителів села, міста, що ходять до церкви. В такому разі ніяких проблем не буде. Але може бути момент, що громада – за, а священик – проти: бо в нього в голові – «русский мир», він прагне бути частиною російського православ’я.
Приєднання громади до ПЦУ можливе, навіть, якщо священик проти, в такому разі має відбуватися діалог між священиком і людьми, йому має вистачити мудрості піти з цієї громади.Громаді дасть іншого священика та церква, до якої прагнуть долучитися віряни.
Інформаційна кампанія
Ініціативна група релігійної громади повинна ініціювати збори її членів та викласти позицію щодо переходу до нової Православної церкви України. В умовах потужної інформаційної кампанії УПЦ (МП) проти переходу парафій до ПЦУ, ініціативна група фактично займатиметься контрпропагандою, спростуванням фейків та інформаційною безпекою громади.
Підготовка зборів релігійної громади. Юридична підтримка
Ініціативна група має скласти або уточнити список членів релігійної громади. Адже йдеться не про всіх мешканців села, міста чи району. Якісь люди виявляться атеїстами, якісь – представниками інших течій християнства або взагалі інших релігій. Закон передбачає збори саме конкретної релігійної громади – вірян, що відвідують конкретний храм. Щобпровести збори, ініціатори мають зібрати підписи більшості вірян.
Ось три кроки, які складають шлях переходу до Православної церкви України.


О.ЛЕОНТІЙ, газета «Зіньківщина „по — іншому“.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

588
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!