Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Кількість ОТГ на Полтавщині збільшиться удвічі

Кількість ОТГ на Полтавщині збільшиться удвічі
<p "="">Про підсумки першого року роботи та перспективи ОТГ розповіла під час апаратної наради у голови ОДА директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко.
На останній сесії обласної раді, 23 грудня, затвердили зміни до Перспективного плану.
Маємо рішення сесії щодо створення Рокитянської та Великобагачанської ОТГ Великобагачанського району. Крім того, є рішення сесії Бутенківської ОТГ Кобеляцького району, — прокоментувала Інна Іщенко. Також перші вибори очікують Новогалещинська, Дмитрівська та Сенчанська тергромади. Тож уже на початку 2017 року на базі 81 місцевої ради діятиме 24 об’єднані територіальні громади.
Серед перешкод, які заважають створенню об’єднаних громад, Інна Іщенко назвала спротив сільських, селищних голів, які побоюються виборіві втратити свої посади, неврегульовані на законодавчому рівні моменти щодо змін меж районів, коли об’єднуються громади із сусідніх районів, та порядку добровільного приєднання до вже утворених тергромад.
Натомість серед плюсів, які на практиці оцінили громади, що об’єдналися, керівник
департаменту назвала збільшення фінансових ресурсів і можливість самостійно вирішувати нагальні проблеми. Так, за 10 місяців доходи бюджетів з трансферами у 12 ОТГ, створених рік тому, збільшились у 4 рази.
Усі ОТГ перевиконали планові показники. Основним джерелом наповнення став податок на доходи фізичних осіб. Об’єднання громад сприяло і збільшенню власних доходів місцевих бюджетів у 2 рази. Також ОТГ отримали освітню, медичну та інфраструктурну субвенції. Протягом року реалізовано більше 110 проектів на 130 млн грн. Найбільше їх втілили в Омельницькій громаді, — прокоментувала Інна Іщенко.Щоправда, молодим громадам бракує довгострокових інвестиційних проектів, які б у перспективі збільшували їхні доходи в майбутньому.
Ключові напрямки реалізованих проектів — це розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури, капітальний ремонт і реконструкція дошкільних, загальноосвітніх, медичних та культурних закладів.
Питання стану місцевих доріг — серед пріоритетів більшості громад. Тож, громади
активно розпочали поточні та капітальні ремонти дорожнього покриття,
облаштування тротуарних доріжок.
Увага приділяється і матеріально-технічному забезпеченню дошкільних та загальноосвітніх
навчальних закладів, облаштуванню зон відпочинку дітей. Наприклад, в Недогарківській ОТГ частину приміщення НВК реконструйовано під групу дитячого садка; в опорній спеціалізованій школі ім. Вернадського в Шишацькій ОТГ відремонтовано спортивний зал; в Новознам’янській — капітально відремонтовано покрівлю Новознам’янського НВК та харчоблок Майбородівського дитячого садка «Світанок».
Одне із завдань на наступний рік — запровадження Стратегічного планування
соціально-економічного розвитку ОТГ, зауважила Інна Іщенко.Що ж до Департаменту економічного розвитку, то вони мають наступного року допомогти громадам сформувати чіткий план дій: що слід фінансувати та які проекти впроваджувати. І дати старт роботі Агенції регіонального розвитку.


Прес-служба Полтавської ОДА.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

606
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!