Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Нові вимоги щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту на робочому місці

Нові вимоги щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту на робочому місці

Відповідно до ст. 163 Кодексу законів про працю України та ст. 8 Закону України «Про охорону праці» на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.
Роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.
Наказом Мінсоцполітики від 29.11.2018 № 1804 затверджено Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці (далі – Мінімальні вимоги). Наказ набрав чинності 15.01.2019, із дня його офіційного опублікування в «Офіційному віснику» № 4. Відповідно, цією ж датою втратило чинність Положення № 53 «Про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту».
Мінімальні вимоги поширюються на суб'єктів господарювання (як юридичних, так і фізичних осіб, що є роботодавцями) незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які у своїй діяльності використовують засоби індивідуального захисту (далі – ЗІЗ).
ЗІЗ – це всі засоби, які призначені для носіння і використання працівником з метою його індивідуального захисту від одного або більше ризиків, які могли б становити загрозу безпеці та здоров'ю на роботі, а також будь-які пристосування, аксесуари чи змінні компоненти, призначені для цієї мети.
ЗІЗ повинні:
• відповідати ступеню існуючих ризиків для життя і здоров'я працівників та не призводити до будь-якого збільшення рівня цього ризику;
• відповідати існуючим на робочому місці умовам;
• підходити користувачеві після необхідного регулювання.
Вибір ЗІЗ за характером виконуваних робіт роботодавець здійснює з урахуванням класифікації ЗІЗ відповідно до чинних в Україні національних стандартів. Для полегшення вибору таких ЗІЗ роботодавець може користуватись (п. 11 розділу III Мінімальних вимог):
— орієнтовним переліком небезпек, за яких використовуються додаткові ЗІЗ, що наведений у додатку 2;
— орієнтовним переліком робіт, які вимагають застосування відповідних ЗІЗ, що наведені у додатку 3.
За результатами проведених заходів складають таблицю врахування ризиків для обґрунтування вибору та використання ЗІЗ за формою згідно з додатком 4 до цих Мінімальних вимог.
Облік видачі та повернення ЗІЗ здійснюють в Особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (за новою формою згідно з додатком 1).
Для роботодавців безоплатне забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ за встановленими нормами є обов’язковим мінімумом безоплатної видачі ЗІЗ.
Отже, порушення цих норм є порушенням законодавства про охорону праці, за що передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій (ст. 43 Закону України «Про охорону праці»).


Сергій ТОБОТА,
страховий експерт з охорони праці Диканського відділення
управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
у Полтавській області.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

895
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!