Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Звіт депутатів Зіньківської районної ради сьомого скликання від Всеукраїнського об’єднання «Батьків

Звіт депутатів Зіньківської районної ради сьомого скликання  від Всеукраїнського об’єднання «Батьків

До складу депутатського корпусу Зіньківської районної ради входять п’ять депутатів від Зіньківської районної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», а саме: Загорулько Сергій Васильович, Бондаренко Валентина Олексіївна, Бондаренко Олександр Іванович, Матвієнко Наталія Станіславівна, Рябова Ірина Вікторівна. Усі депутати увійшли до зареєстрованої у районній раді фракції «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».
Основною організаційно-правовою формою роботи була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується президією.
Враховуючи виклики часу, суспільно-політичні та соціально-економічні події у державі, області та районі, депутати районної ради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» приймають активну участь у підготовці сесійних питань, галузевих програм, районного бюджету.
Загорулько Сергій Васильович, голова Зіньківської районної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», заступник голови районної ради, взяв участь у роботі 8 пленарних засідань сесії районної ради з 8, на яких прийнято 244 рішення, 8 засідань президії районної ради з 8, на яких погоджено для внесення на розгляд сесії 242 питання, приймав участь у роботі 49 засідань постійних комісій з 49, на яких розглянуто загалом 762 питання. Взяв участь у роботі 7 засідань Координаційної ради, на яких розглядались актуальні питання, що стосувались: стану будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг на території Зіньківського району, формування об’єднаних територіальних громад на території району, впровадження медичної реформи та виконання програми «Доступні ліки» на території району, фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, культури району, районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Зіньківського району.
Матвієнко Наталія Станіславівна, вчитель Опішнянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, голова фракції «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» в районній раді, взяла участь у роботі 8 пленарних засідань сесії районної ради з 8, на яких прийнято 244 рішення, 8 засіданнях президії районної ради з 8, на яких погоджено для внесення на розгляд сесії 242 питання, входить до складу депутатської постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, материнства, соціального захисту населення, культури, туризму, фізкультури і спорту, заступник голови комісії, прийняла участь у 9 засіданнях постійної комісії з 12, де було разом розглянуто 214 питань. Комісія спрямувала свою роботу на вирішення питань щодо належної роботи та фінансування мережі навчальних закладів району, позашкільної освіти, районного методичного центру, сталої роботи закладів і установ культури, проблем материнства і дитинства, аналізу стану справ у галузі охорони здоров’я, на створення належних умов для здорового способу життя, занять фізичною культурою населення району, опікувалась проблемами молодіжної політики. Свої першочергові завдання депутати спрямовували на прийняття нових програм та внесення змін і доповнень до існуючих, здійснення контролю за ходом їх виконання.
Питання мережі навчальних закладів району обговорювалось на засіданнях постійної комісії спільно з сільськими головами, представниками органів виконавчої влади, громадськості.
У районі функціонує 19 закладів дошкільної освіти, 21 заклад загальної середньої освіти, з яких 2 – з приєднаними закладами дошкільної освіти, 2 навчально-виховні комплекси. Успішно працюють 4 позашкільні навчальні заклади. У 23 закладах загальної середньої освіти навчається 2739 учнів.
У звітному періоді мережа закладів освіти зазнала змін: припинено діяльність Пірківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та філії «Високівська загальноосвітня школа І ступеня» опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Зіньківської районної ради Полтавської області». Створено Опішнянський та Дейкалівський опорні заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Зіньківської районної ради Полтавської області. Реорганізовано Кирило-Ганнівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у Кирило-Ганнівський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Зіньківської районної ради Полтавської області, з приєднанням структурного підрозділу дошкільної освіти «Сонечко».
У 2018 році бюджет загального та спеціального фонду освітньої галузі району склав майже 128,5 млн. грн., з них понад 60 млн. грн. – кошти районного бюджету.
Окрім того, з 10,7 млн. грн. капітальних видатків з усіх бюджетів, використано понад 6,3 млн. грн. коштів районного бюджету.
Це дало можливість провести поточні ремонти приміщень, реконструкцію покрівель, інженерних систем, придбати інвентар та обладнання, поліпшити навчально-матеріальну базу закладів, забезпечити впровадження енергозберігаючих технологій.
Зокрема:
Проведено реконструкцію спортивного майданчика у Великопавлівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів. На кінець року у цьому закладі підготовлено основу майданчика, закуплено матеріали на загальну суму понад 890 тис. грн., з них 206,4 тис. грн. – районний бюджет.
На реконструкцію покрівлі двоповерхового приміщення Човно-Федорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з районного бюджету направлено понад 450,5 тис. грн..
Кошти районного бюджету виділялись на проведення капітального ремонту їдальні Човно-Федорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та приміщення харчоблоку Опішнянського дитячого садочка, заміну віконних та дверних блоків у Опішнянському опорному закладі загальної середньої освіти, Ставківському навчально-виховному комплексі, Зіньківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2.
На капітальні ремонти систем водопостачання, водовідведення, електропостачання, опалення, туалетних кімнат, приміщення харчоблоку Зіньківського закладу дошкільної освіти №1 використано майже 3 млн. грн…
Для створення освітнього простору Нової української школи на обладнання класних кімнат для навчання першокласників у 2018 році було направлено понад 941 тис. грн., з них майже 41 тис. грн. – кошти районного бюджету.
З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, рівного доступу дітей до якісної освіти та вдосконалення загальної середньої освіти, реагування на сучасні освітні запити та потреби населення району рішенням двадцять дев’ятої (позачергової) сесії районної ради VII скликання створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Зіньківської районної ради.
Значні кошти районного бюджету у 2018 році направлено на реалізацію заходів 4 районних програм з питань освіти, а саме:
— районну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2019 роки (понад 260 тис. грн.);
— програму розвитку дитячо-юнацького гандболу у Зіньківському районі на 2017-2021 роки (майже 305 тис. грн.);
— комплексну програму розвитку освітньої галузі Зіньківського району на 2018-2020 роки (6 млн. 819 тис. грн.);
— районну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки (майже 64 тис. грн.).
Результатом уважного ставлення депутатів до розвитку освітньої галузі району є успіхи команди вихованців опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Зінківської районної ради Полтавської області» на ІІ Всеукраїнському етапі військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Реформування медичної галузі, яке відбувається в нашій країні і, зокрема, в Зіньківському районі, націлює депутатів районної ради на поглиблене вивчення питань надання якісних медичних послуг населенню.
У районі затверджені та діють 5 програм:
— районна програма забезпечення лікарів Зіньківського району службовим житлом на 2017 – 2020 роки (у одній з придбаних за кошти районного бюджету квартир проживає лікар отоларинголог (ЛОР));
— районна цільова соціальна програма протидії ВІЛ інфекції/СНІДу на 2016 – 2018 роки (на її реалізацію у 2018 році з районного бюджету виділено майже 28 тис. грн.);
— програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги Зіньківського району на 2018 – 2020 роки (на її реалізацію у 2018 році з районного бюджету виділено 2 млн. 539 тис. грн.);
— програма протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в Полтавській області на 2016 – 2020 роки (майже 10 тис. грн.);
— програма розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Зіньківська центральна районна лікарня» Зіньківської районної ради Полтавської області на 2019 – 2021 роки.
У цьому році прийняті рішення районної ради та проведено заходи по реорганізації комунальних закладів охорони здоров’я, а саме: Центру первинної медико-санітарної допомоги та центральної районної лікарні в комунальні некомерційні підприємства.
Якісна медицина – це не лише кваліфіковані лікарі, а й сучасні умови функціонування закладів охорони здоров’я. Саме тому своїми рішеннями депутати виділяють значну частину коштів на розвиток та відповідне матеріально – технічне забезпечення медичних закладів району.
У 2018 році бюджет Зіньківської ЦРЛ склав майже 44 млн. грн., з них
понад 16 млн. грн. – кошти районного бюджету.
За рахунок коштів районного бюджету придбано медикаменти, медичне обладнання, господарчі матеріали на суму близько 6 млн. грн..
Протягом останніх років у закладі оновлюється матеріально-технічна база, закуповується сучасне медичне обладнання та проводяться капітальні ремонти.
Зокрема:
На капітальний ремонт та реконструкцію покрівлі харчоблоку Зіньківської ЦРЛ з районного бюджету виділено понад 301 тис. грн., на реконструкцію суміщеної покрівлі на шатрову будівлі моргу з районного бюджету профінансовано майже 565,5 тис. грн., реконструкцію покрівлі над операційним блоком – понад 1 млн. 442 тис. грн., реконструкцію покрівлі на шатрову приміщення дизельної електростанції – понад 167 тис. грн..
У 2018 році районна рада здобула перемогу в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області з проектом «Реконструкція системи гарячого водопостачання Зіньківської центральної районної лікарні з використанням альтернативних джерел енергії для задоволення санітарно-гігієнічних вимог у лікарні, шляхом встановлення сонячних колекторів». Це дасть змогу залучити 800 тис. грн. обласного бюджету для реконструкції системи гарячого водопостачання Зіньківської ЦРЛ з використанням альтернативних джерел енергії.
Не залишилось поза увагою депутатського корпусу і комунальне некомерційне підприємство «Зіньківський ЦПМСД», на утримання якого з районного бюджету виділено понад 2 млн. грн..
Впровадження і реалізація основних положень освітянської та медичної реформ і в подальшому потребує активної участі депутатів ради.
Значну увагу у звітному періоді депутати приділили галузі культури, розвитку фізичної культури і спорту.
У 2018 році бюджет галузі культури склав понад 16 млн. грн., з них –
на функціонування галузі з районного бюджету направлено понад 13 млн. грн..
Продовжуються роботи по подальшому зміцненню матеріально-технічної бази об’єктів культурного призначення.
У комунальному закладі «Районний Будинок культури» майже завершені ремонтні роботи фойє та гурткових кімнат, на які з районного бюджету виділено майже 1,5 млн. грн..
На сьогоднішній день комунальний заклад «Районний Будинок культури» – це обличчя галузі культури Зіньківського району, що посідає друге місце за рейтингом районних Будинків культури області.
У 2018 році, на базі Районного Будинку культури, за підтримки депутатського корпусу районної ради, розпочав свою діяльність районний оркестр духових інструментів, рішення про створення якого одностайно прийнято депутатами на двадцять сьомій (позачерговій) сесії районної ради. З районного бюджету на придбання духових інструментів було виділено майже 200 тис. грн… Восени оркестр уже дебютував зі своїм першим концертом.
Не можу не відмітити здобутки працівників бібліотечної системи району. У 2018 році вони здобули звання «Бібліотека року Полтавщини», проектні роботи Зіньківської районної бібліотеки для дітей, Опішнянської та Бобрівницької сільських бібліотек визнано одними з кращих в обласному конкурсі «Бібліокреатив 2018».
Щороку поповнюють скарбницю досягнень новими перемогами аматори, артисти та творчі колективи району.
На розвиток фізичної культури та спорту в Зіньківському районі направлено понад 3 млн. грн., з них – майже 2,5 млн. грн. кошти районного бюджету.
На виконання заходів районної програми розвитку фізичної культури і спорту Зіньківського району на 2017 – 2020 роки в 2018 році використано кошти в сумі понад 6 млн. 600 тис. грн., з них – понад 5 млн. 670 тис. грн. склав районний бюджет.
Майже завершені ремонтні роботи по внутрішньому опорядженню приміщень спортивної будівлі «Старт», на що використано майже 2,5 млн. грн. коштів обласного, районного та місцевих бюджетів рад району.
У 2018 році з районного бюджету виділялися значні кошти на будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям у с. Бірки (330 тис. грн.) та с. Дейкалівка (250 тис. грн.).
Вже стало доброю традицією для наших депутатів повертатися з обласних змагань з нагородами.
Так, у змаганнях серед депутатів рад усіх рівнів та сільських голів Полтавської області наші спортсмени гідно відстояли честь Зіньківського району, виборовши призові місця та посівши почесне 2 загальнокомандне місце.
Наші депутати взяли участь у чемпіонаті з пішохідного туризму серед депутатів рад усіх рівнів Полтавської області та продемонстрували свою майстерність на дистанціях і вибороли першість у чемпіонаті.
У змаганнях з настільного тенісу, у спортивних змаганнях серед державних службовців, зіньківчани вибороли почесну бронзу.
Прикладом спортивної активності, які пропагують здоровий спосіб життя, зайняття спортом є депутати районної ради, міський та сільські голови.
Одним із пріоритетів у діяльності депутатів районної ради були питання соціального захисту населення. У районі затверджена та діє програма «Турбота», на реалізацію заходів якої в 2018 році з районного бюджету виділено 1 млн. 497 тис. грн… Дані кошти направлено на забезпечення компенсації витрат за надані пільги з послуг зв’язку особам, які мають право на відповідні пільги (130 тис. грн.), перевезення окремих пільгових категорій громадян приміським автомобільним транспортом загального користування (480 тис. грн.), компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги (343 тис. грн.).
У 2018 році реалізовано побажання ради районної організації ветеранів і голові ради районної організації ветеранів Володимиру Петровичу Прислонському виділено окремий кабінет, у якому проведено капітальний ремонт, закуплено нові меблі, очікується придбання оргтехніки.
На утримання територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у 2018 році виділено кошти в сумі майже 6,8 млн. грн… Окрім того, придбано апарат для пневматичного масажу «Біо-1», вартістю 45 тис. грн., понад 36 тис. грн. направлено на придбання технічних засобів реабілітації.
За рахунок коштів районного бюджету переглядаються та збільшуються видатки на одноразову матеріальну допомогу гостропотребуючим категоріям населення, додатково направляються кошти на зубопротезування та придбання ліків для ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
Необхідність враховувати думку небайдужих людей із величезним життєвим досвідом, підтримувати ветеранів району, намагаючись зробити їх життя більш комфортним є важливою складовою роботи органів місцевого самоврядування. Результатом такої співпраці стало відкриття пам’ятника Героям АТО на меморіалі Вічної Слави, на спорудження якого з районного бюджету виділено 85 тис. грн..
Не залишається поза увагою депутатів комплексна програма профілактики та протидії злочинності, яку профінансовано з районного бюджету в сумі 120 тис. грн… В рамках реалізації даної програми відкрито поліцейську станцію в смт. Опішня, що дало можливість створити 5 нових робочих місць.
Знаковою подією для району минулого року стало створення місцевої пожежної охорони на території Кирило-Ганнівської сільської ради, яка обслуговує 5 сільських рад. Робочими місцями в пожежній частині вдалося забезпечити 8 осіб. Взявши участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад та отримавши перемогу, Кирило-Ганнівська сільська рада зможе залучити 800 тис. грн. з обласного бюджету на придбання пожежно-рятувального обладнання (кошти районного бюджету на співфінансування складуть 270 тис. грн.).
В Україні активно впроваджується реформа децентралізації влади та адміністративного управління територіями. Депутатський корпус районної ради долучився до даної роботи та надав свої пропозиції щодо розроблення Перспективного плану формування території громад Полтавської області. У районі створено Опішнянську селищну об’єднану територіальну громаду.
Бондаренко Валентина Олексіївна, спеціаліст по земельних ресурсах Загрунівської сільської ради, входить до складу депутатської постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин, екології, охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування, секретар комісії. Проведено 6 засідань постійної комісії, на яких розглянуто 132 питання. У полі зору комісії знаходяться всі важливі питання агропромислового комплексу району: виплата орендної плати за земельні частки (паї) агроформуваннями району, дотримання вимог чинного законодавства при використанні земельних ресурсів, стан дотримання законодавства при використанні земель водного фонду, використання коштів, що надходять в порядку відшкодування збитків сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва та інші.
Постійна комісія контролює виконання профільних галузевих програм: програми по боротьбі та профілактиці сказу серед тварин в Зіньківському районі на 2016 – 2020 роки; програми охорони довкілля Зіньківського району на 2016 – 2020 роки; програми розвитку, підтримки аграрного комплексу Зіньківського району за пріоритетними напрямками на 2016 – 2020 роки та районної програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Зіньківського району на період 2017-2025 роки.
Постійною комісією було сформовано рекомендації на 2018 рік для Зіньківської райдержадміністрації щодо ставок оренди на землі запасу на рівні 10% та невитребувані земельні частки (паї) – 8%, що позитивно вплинуло на наповнення бюджетів всіх рівнів. Це сприяло активній участі у співфінансуванні закладів соціальної сфери району органами місцевого самоврядування та покращення соціально-економічного становища.
На засіданні постійної комісії було розглянуто та погоджено 132 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Бондаренко Олександр Іванович, взяв участь у роботі 7 пленарних засідань сесії районної ради з 8, входить до складу депутатської постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, забезпечення законності та правопорядку, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації, секретар комісії, прийняв участь у 6 засіданнях постійної комісії з 6, де в цілому розглянуто 126 питань.
Постійна комісія контролює виконання профільних галузевих програм:
— Програма «Територіальна оборона на території Зіньківського району на 2017 – 2020 роки»;
— Місцева цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту Зіньківського району на 2016-2020 роки;
— Програма протидії та профілактики злочинності на 2016-2020 роки;
— Програма протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2016-2020 роки;
— Програма розвитку редакції районного радіомовлення «Голос Зіньківщини» на 2016-2020 роки;
— Програма правової освіти населення району на 2016-2020 роки.
Особливу увагу було звернуто на такі проблемні питання: про хід виконання програми протидії та профілактики злочинності на 2016-2020 роки;
про хід виконання програми протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та профілактики наркоманії на 2016-2020 роки.
Крім цього, при районній раді функціонує комісія з питань поновлення прав реабілітованих. У 2018 році проведено 2 засідання комісії, розглянуто 1 заяву спадкоємця реабілітованого.
Рябова Ірина Вікторівна, головний бухгалтер Першотравневої сільської ради, взяла участь у роботі 6 пленарних засідань сесії районної ради з 8, входить до складу депутатської постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та управління майном, заступник голови комісії, прийняла участь у 19 засіданнях постійної комісії з 20, на яких загалом розглянуто 171 питання.
Комісією погоджено та рекомендовано до розгляду на сесії 109 проектів рішень, надано свої пропозиції, зауваження та висновки. Заслухано керівників бюджетних установ з різних питань, зокрема: звіт заступника начальника Гадяцької об’єднаної державної податкової інспекції – начальника Зіньківського відділення Гадяцької об’єднаної державної податкової інспекції про наповнення бюджету району.
Комісія контролює хід виконання 6 районних програм. Кожного кварталу на засіданні постійної комісії заслуховувались інформації начальника фінансового управління про хід виконання районного бюджету, обговорювались шляхи наповнення дохідної частини бюджету.
На засіданні комісій запроваджено розгляд та аналіз бюджетних запитів головних розпорядників коштів — галузевих управлінь райдержадміністрації, аналіз стану виконання міського, селищного, сільських бюджетів за поточний період.
Депутати районної ради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» підтримали програму економічного і соціального розвитку Зіньківського району на 2018 рік, районний бюджет на 2018 рік.
Принциповою та відповідальною є позиція депутатського корпусу до питань затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надаються в приватну власність, або в оренду. Диференційований підхід до розгляду кожної заяви та відповідного пакету документів свідчить про те, що депутати опікуються питаннями наповнення бюджетів сільських рад.
Районна рада в минулому році продовжила активну роботу щодо залучення додаткових коштів на вирішення важливих питань життєдіяльності населених пунктів Зіньківщини. Одним з таких напрямків став заснований районною радою конкурс проектів розвитку територіальних громад Зіньківського району, у якому минулого року взяли участь 7 сільських рад, подавши 8 проектів, 5 з яких стали проектами-переможцями.
Коротко про те, які були надходження та як розподілялися кошти районного бюджету в звітному періоді.
До загального фонду районного бюджету, без врахування трансфертів, за січень-грудень 2018 року надійшло 123 151,5 тис. грн., що на 34 342,2 тис. грн. більше, ніж за 2017 рік.
Основну частку надходжень загального фонду районного бюджету складає податок на доходи фізичних осіб – 102 614,2 тис. грн…
Доходи спеціального фонду, без врахування трансфертів, складають 6 623,1 тис. грн.
За оперативними даними за 2018 рік видатки загального фонду районного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів фактично освоєно в сумі 389 179,3 тис. грн., з них: на утримання установ та закладів освіти – 115 714,3 тис. грн., установ охорони здоров’я – 49 115,2 тис. грн., соціального захисту та соціального забезпечення – 195 352,4 тис. грн., культури – 12 983,8 тис. грн., фізкультури і спорту – 3 694,5 тис. грн…
За звітний період депутатським корпусом районної ради затверджено 12 районних довгострокових програм. До 37 програм внесені зміни. Всього діяло 44 програми, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету та стосуються різних аспектів життєдіяльності району.
Депутати районної ради проводять прийом громадян, приймають участь у виїзних прийомах громадян. Постійно працюють з виборцями, вивчають проблеми та здійснюють моніторинг соціально-економічного та культурного розвитку в районі, виборчому окрузі. Отриману інформацію застосовують у депутатській діяльності для вирішення відповідних питань в межах компетенції.
У повсякденному житті існує безліч інших проблем, які інколи не дають часу на роздуми і потребують негайного вирішення, тому щиро сподіваюся на вашу всебічну підтримку, взаєморозуміння та конструктивні пропозиції щодо покращення нашої роботи.
Обіцяю і надалі працювати з вами чесно і відкрито задля поліпшення благополуччя наших виборців та жителів району.
Тому давайте разом продовжимо писати часопис змін у Зіньківському краї.


С. В. Загорулько, голова Зіньківської РО ВО «Батьківщина.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

403
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!