Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (091) 619 - 81 - 18, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

На допомогу вчителю: презентація методичного посібника

На допомогу вчителю: презентація методичного посібника

Днями на базі опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1» відбулося спільне засідання методичних об’єднань учителів початкових класів й української мови та літератури, на якому підведено підсумки роботи творчої педагогічної лабораторії та презентовано методичний посібник для вчителів за творчістю Гр.Тютюнника.
Ідея створення творчої лабораторії виникла кілька років тому під час ушанування пам’яті видатного письменника-земляка Григора Тютюнника. Саме тоді до 85-ої річниці від дня народження лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка пройшли Всеукраїнські Тютюнниківські літературно-наукові читання та відкрито нову експозицію літературного музею в Шилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Разом із учнями та вчителями Шилівської ЗОШ захід проводив Олексій Неживий – доктор філологічних наук, професор кафедри філософії та економіки освіти ПОІППО імені М.В.Остроградського, письменник, автор проекту «Вшанування пам’яті братів Тютюнників». У ході роботи О.І.Неживий звернувся до працівників районної методичної служби з пропозицією: створити творчу лабораторію вчителів для розробки уроків за творчістю Григора Тютюнника відповідно до шкільної програми.
Пропозицію було підтримано, і на базі опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради Полтавської області» 2017 року з 24 учителів початкових класів та української літератури створено творчу лабораторію, керівником якої стала Ольга Анатоліївна Олефір.
Проблема, над якою працювала творча лабораторія: «Інноваційна діяльність учителя під час вивчення творчості Григора Тютюнника у шкільному курсі української літератури».
Створені презентації, конспекти уроків та виховних заходів було обговорено на засіданнях творчої лабораторії (а їх за два роки проведено 16), використано такі інновації: візуалізація навчального матеріалу (документальні та художні відеофільми, відеозаписи зразків художнього читання), відеотести; інтеграція з уроками образотворчого мистецтва, історії, географії; групова робота, уроки-ток-шоу та інсценізацій, інтерактивні вправи – «Вітер», «Пошуки скарбів», «Доміно»; метод «Прояснення слів», культурософські зв’язки, інфографіка.
Значна частина мультимедійних презентацій уже успішно пройшла апробацію. Так, 17.05.2017 на засіданні постійно діючого обласного семінару завідувачів (директорів) методичних кабінетів (центрів) районів, міст, територіальних громад за проблемою «Науково-методичне забезпечення діяльності освітніх округів в умовах реформування освітньої галузі» – 7 клас. Гр.Тютюнник. Повість «Климко». 22.02.2018 на засіданні районної методичної вітальні «Використання інноваційних технологій у системі роботи вчителя» – 5 клас. Гр.Тютюнник. Оповідання «Дивак». 07.05.2018 на обласному семінарі керівників закладів загальної середньої освіти «Педагогіка партнерства» – 4 клас. Позакласне читання. «Чарівний світ природи у творах Гр.Тютюнника». У грудні 2016 на міжрегіональному семінарі-практикумі для керівників пошуково-дослідницьких краєзнавчих об’єднань у Шилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – виховний захід «Вічна загадка любові».
Засідання творчої лабораторії завжди відбувалися за участю методистів районного методичного центру В.М.Сичової та Л.В.Півень, які також брали активну участь в обговоренні конспектів уроків та презентацій. Саме завдяки наполегливості й відповідальності Валентини Миколаївни та фінансовій підтримці районної ради з’явився на світ у грудні 2018 року методичний посібник «Інноваційна діяльність учителя під час вивчення творчості Григора Тютюнника у школі».
Рецензент книги – директор комунальної установи «Зіньківський районний методичний центр» Любов Миколаївна Ниценко. Передмови до посібника написали методисти «Зіньківського районного методичного центру» В.М.Сичова та Л.В.Півень, а також керівник творчої лабораторії – О.А.Олефір та бібліотекар опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1», член Полтавської спілки літераторів, голова літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо» – Г.П.Литовець-Гайдаш. У книзі 98 сторінок: «Зміст», де можна знайти назву уроку чи виховного заходу та сторінку, з якої починається конспект; з 8 по 83 – конспекти уроків, з 84 по 96 – конспекти виховних заходів. У кінці посібника є електронний додаток, який містить презентації уроків за творчістю Гр.Тютюнника для 3-4 та 5-11 класів. Невдовзі посібник надійде до всіх шкільних бібліотек району.


Ольга Олефір,
керівник творчої педагогічної лабораторії, «старший учитель» опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1».


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

847
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!