Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Хто проводить перевірку димовентканалів?

Хто проводить перевірку димовентканалів?

Останнім часом надходять звернення від жителів району, що певні особи ходять по квартирам та приватним будинкам, де встановлено газове обладнання та вимагають кошти за перевірку чистоти димоходів та вентиляційних каналів.
Правильна робота димоходів та вентиляційних каналів впливає на нашу безпеку та здоров`я, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги. Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи – котлів та водонагрівачів.
При несправних димоходах та вентиляційних каналах (ДВК) шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Тож ДВК-система повсякчас має бути цілою та справною. Для цього її потрібно періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати і ремонтувати.
Відповідно до пунктів 3.2. та 3.3. Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року № 285, власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач) є відповідальним за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.
Відповідно до пп. 6.1 Правил безпеки систем газопостачання безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач).
Згідно п. 6.8 Правил безпеки систем газопостачання періодичній перевірці і прочищенню підлягають:
— димоходи опалювальних печей, ємкісних газових нагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, — не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, — два рази на рік (навесні та восени). Строк зберігання актів – 12 місяців.
Роботи з періодичної перевірки ДВК можуть виконувати організації, які мають відповідні дозволи.
Перевірку димових та вентиляційних каналів проводять спеціалізовані організації, які мають відповідні дозвільні документи та фахівців.
Щоб перевірити справність димоходів та вентиляційних каналів, вам необхідно звернутися до спеціалізованої організації ТОВ «ГАРАНТГАЗ — СЕРВІС» м. Зіньків, вул.Воздвиженська,49.
ТОВ «ГАРАНТГАЗ — СЕРВІС» проводить перевірку на щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги. Результати перевірки оформляють актом.
Планові перевірки багатоквартирних будинків заздалегідь погоджують з балансоутримувачем – це може об’єднання співвласників будинку, а в селах — з місцевою владою. Мешканці повідомляються через оголошення.
Якщо представник організації, яка здійснювала перевірку виявляє несправність каналів, він має попередити вас під розписку про небезпечність користування газовими приладами, а акт перевірки передати до газового господарства для вжиття відповідних заходів.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

752
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!