Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

ЗІРКА СПОРТУ, КРАСИ І МУЖНОСТІ

ЗІРКА СПОРТУ, КРАСИ І МУЖНОСТІ

Коли крокує ця дівчина вулицями міста перехожі зупиняються, обертаючись усміхаються, і не можуть намилуватись вродою цієї красуні. І якби їм сказали, що це була багаторазова чемпіонка України, Європи і Світу, заслужений майстер спорту України з боротьби панкратіону та грепплінгу, ніхто б і не повірив. Сказали б, що вона тільки що зійшла з подіуму конкурсу краси і корону «королеви» залишила вдома.
Це Світлана Скрипник. Дитячі та шкільні роки теж пройшли у місті над тихоплинною Ташанню, відома в Європі і Світі борчиня з України.
А розпочиналось її життя, як і у багатьох дітей Зіньківщини: дитячий садочок, шкільні роки в Зіньківській школі № 2. Саме 1-го вересня 2000 року Світлана переступила поріг Зіньківської школи І-ІІІ ступенів № 2, де її зустріла перша вчителька Звєрєва Вікторія Володимирівна. У 3 — 4 класах була вчителем Анощенко Любов Василівна, яка працює з малечею і нині. Вона пригадує: «Вже в ті роки це біляве дівча було особистістю, змалку програмувала себе на певний успіх. Відчувалась її впертість у досягненні своєї мети, бажання перемагати у всьому, що і привело її на тренування з гандболу до місцевої ДЮСШ ім. В. П. Літвішка. Тренер Рогович Олександр Володимирович, у якого вона тренувалась 6 років, відмічає у своїх спогадах бійцівський характер вихованки, мрію бути кращою за всіх у спорті.
З сьомого по дев’ятий клас її класним керівником була Гупало Ніна Іванівна — вчитель української мови і літератури. Вона пригадує: «Навчалась Світлана на «добре». У навчанні була дуже старанною, надзвичайно рухливою, як ртуть. Постійно брала активну участь у громадській роботі класу, часто була ведучою у проведенні шкільних вечорів. Це була лідер класу як серед дівчат, так і серед хлопців. Уроки фізкультури були її улюбленими, а також біологія та історія. Коли приїде в Зіньків завжди передзвонить, запитає про моє здоров’я та однокласників, з якими підтримує тісні зв’язки».
Після закінчення дев’ятого класу школи вступила на І курс Лебединського педагогічного училища ім. А. С. Макаренка на факультет фізичного виховання, де викладачем працював Сергій Гавриш. До речі, вихованець Зіньківської школи вільної боротьби з с. Тарасівка, неодноразово був переможцем і призером області та Всеукраїнських турнірів.
А закінчивши це ж педучилище, поступив до Сумського педуніверситету ім. А. С. Макаренка і залишився працювати в педучилищі, став чемпіоном України з боротьби панкратіону, а в 2017 р. у Мінську (Білорусь) став «бронзовим» призером Світу з панкратіону, за високі спортивні досягнення Світлани, як перший її тренер, присвоєно звання «Заслуженого тренера України».
Записавшись на тренування з баскетболу, волейболу і боротьби панкратіону, Світлана скірзь мала бажання встигнути. Тренер Сергій Гавриш пригадує як Світлана відбувши тренування з баскетболу чи волейболу, поспішала до нього на тренування з боротьби. Жодного разу він не чув нарікань від неї на втому.
Відмінна фізична підготовка, отримана під час тренувань в Зіньківській ДЮСШ з гандболу, бажання бути кращою, швидко вивели її в лідери і з боротьби панкратіону.
Сьогодні Світлана Скрипник – майстер спорту України (2015 р.), майстер спорту міжнародного класу (2016 р.), заслужений майстер спорту (2018 р.). Багаторазова чемпіонка України, п`ятиразова чемпіонка Європи, дворазова чемпіонка Світу з боротьби – грепплінгу, та боротьби панкратіону.
А перші змагання – була першість області в 2010 р., які їй принесли І місце: звання чемпіонки у вазі до 53 кг. 2011 р. в м. Суми відбувся її перший Чемпіонат України серед юнаків та дівчат (до 17 років), де вона стала чемпіоном.
Надаю неповний список її змагань:
2015 р. – чемпіонат Світу з грепплінгу (Туреччина) – І місце;
2015 р. – чемпіонат Світу з панкратіону (Сербія) – І місце;
2016 р. – чемпіонат Світу з грепплінгу (Білорусь) – ІІ місце;
2017 р. – чемпіонат Світу з грепплінгу (Баку) – ІІ місце;
2017 р. – чемпіонат Світу з панкратіону (Сочі) – І місце;
2018 р. – чемпіонат Світу з грепплінгу (Казахстан ) – ІІ місце;
2018 р. – чемпіонат Єропи з панкратіону (Сербія) – ІІ місце;
2018 р. – Кубок Світу з панкратіону (Будапешт, Угорщина) – І місце;
2019 р. – чемпіонат Європи з грепплінгу (Бухарест, Румунія) – І місце;
2019 р. – чемпіонат Світу з грепплінгу (Казахстан) – І місце;
2019 р. – чемпіонат Світу з панкратіону (Рим, Італія).
Якщо ми загадаємо прадавність боротьби, її участь в Олімпійських іграх, то боротьбу було включено вже до ІІ Олімпійських ігор Стародавньої Греції, що відбулися у 704 р. до н. е. Панкратіон – вид боротьби з кулачним боєм. Вперше панкратіон був заявлений на ІІІ Олімпійських іграх в Стародавній Греції у 648 р. до н. е.
Що сьогодні являє собою панкратіон як вид боротьби? Це боротьба в стійці і партері, що поєднує в собі кидки, звалювання з використанням удушливих та больових прийомів.
Грепплінг – це вид боротьби, що не включає в собі використання больових та удушливих прийомів.
«Боротьба – змагання двох сил, єдиноборство без зброї, без побоїв і бійки, де суперники лише намагаються побороти один одного, звалити з ніг». (В. Даль).
Панкратіон на Україні почав набирати розвитку з 2001 року. Грепплінг став самостійним видом спорту боротьби з 2017 року.
Боротьба взагалі виникла на Землі з далеких давен. На стінах пірамід в стародавньому Єгипті збереглись фрески елементів техніки боротьби в стійці, які датуються 3-2 тисячоліттям до нашої ери.
Змагання з боротьби були однією з найважливіших складових Олімпійських Ігор в Стародавній Греції. Види боротьби були основою систем фізичного виховання народів Європи, Світу (Америки, Азії, Африки).
Початок сучасного етапу розвитку боротьби слід рахувати з ХІХ-ХХ століття, коли в різних Європейських країнах стали виявляти інтерес до фізичного виховання і змагального спорту. Спочатку в Англії, а потім в решті Європейських країн стали проводитись змагання з різних видів боротьби «французької» (класичної), потім «американської» (вільної).
У чому секрет популярності боротьби? Чим вона підкорила серця мільйонів вболівальників у світі єдиноборств на планеті?
Секрет полягає у тому, що боротьба вимагає від спортсмена в однаковій мірі гнучкості гімнаста, сили важкоатлета, витривалості пірнальника за перлами, реакції хокейного воротаря, мислення шахиста, швидкості дій гри в настільний теніс, стійкості духу і віри в себе священника.
Борцю, щоб досягти високих спортивних здобутків (досягнень) та перемог потрібно перш за все самому побороти у собі боязнь суперника, лінь на тренуваннях, переоцінення своїх можливостей (недооцінка суперника) та зазнайство. На лаврах перемог не слід відпочивати коли мрієш підкорювати нові спортивні вершини.
Перейшовши після закінчення Лебединського педучилища на навчання ІІІ курсу Сумського педуніверситету ім. А. С. Макаренка, Світлана Скрипник потрапила у руки молодого та талановитого тренера Чередніченка Сергія Вікторовича – заслуженого тренера України, заслуженого працівника фізичної культури і спорту, тренера збірної України, віце-президента федерації панкратіону України. Це під його керівництвом Світлана досягла звання майстра спорту, майстра спорту міжнародного класу, заслуженого майстра спорту України – найвищого спортивного звання у нашій державі.
У його характеристиці говориться: «Надзвичайно скромна, цілеспрямована, відповідальна, наполеглива, рішуча, міцно вірить в себе, у свою перемогу, працелюбна».
Ось уже шість років ця спортсменка тримає вагу 53 кг. А це хто не «ганяв» вагу знає: не з`їдений тортик, не випита зайва склянка соку, суворе табу на харчування. Одного разу вона вдома по секрету матері зізналась: «І чому я раніше не ходила на тренування з боротьби у Зінькові?».
Взагалі, перебуваючи вдома у Зінькові — це найперша помічниця мамина. Вона і прибере в кімнатах, допоможе приготувати їсти. Її улюбленими стравами є: піца, налисники, домашній йогурт, особливо полюбляє м’ясо, знаючи його висококалорійність для спортсмена.
Борцю доводиться бути щосекунди готовим до несподіванок поєдинку з суперником. Тому всі м’язи тіла повинні бути гармонічно розвинені, готовими як до динамічної так і до статистичної роботи.
Не дивно, що всі борці чудово бігають на короткі і довгі дистанції, а в ігрових видах можуть дати фору і професіоналам. А витривалість і сила духу – так це і зовсім їх коник.
На останньому чемпіонаті Світу з грепплінгу, що проходив в кінці вересня 2019 р. у столиці Казахстану (м. Нурстултан) у фінальному поєдинку наша землячка Світлана Скрипник зустрілась з іменитою американською спортсменкою і впевнено перемогла її з рахунком 10:3. До речі, командні місця на даному чемпіонаті Світу з грепплінгу розподілились наступним чином:
І місце – Росія;
ІІ місце – Казахстан;
ІІІ місце – Україна.
Попереду у нашої землячки — борчині першість Світу з боротьби панкратіону 17 листопада 2019 р. в м. Рим (Італія). Хай і ця першість принесе їй звання, гідне її бажанню.
Хай знає, що ми вболіваємо за неї, захоплюємось її спортивними здобутками, віримо у її перемогу. А її приклад обов’язково буде наслідувати підростаюче покоління у спорті.


Іван ЧУМАК,
Президент федерації боротьби Зіньківщини,
cуддя міжнародної категорії з боротьби, ветеран спорту.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

1382
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!