Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Чим живе спортивний клуб «Богатир»?

Чим живе спортивний клуб «Богатир»?

Я, Ніценко Віталій Іванович, 1940 року народження, з 1967 розпочав в м. Зіньків тренування старшокласників міста з вільної боротьби. Спорту присвятив більшу частину свого життя, є першорозрядником з важкої атлетики і вільної боротьби, багаторазовим чемпіоном району і призером облради ФСТ «Колос» з цих видів спорту. Виконав норматив кандидата в майстри спорту з гирьового спорту, якому присвятив тридцять п’ять років свого життя, був багаторазовим чемпіоном району і призером облради ФСТ «Колос», захищаючи спортивну честь району і області.
Пригадую як у 2015 році в спортивному залі санаторію «Сосновий бір» с. Власівка проходив черговий традиційний Всеукраїнський турнір з вільної боротьби, присвячений пам’яті майстра спорту СРСР Олександра Полюляха, що зібрав двісті сімнадцять спортсменів, серед яких було і сорок три спортсмени зіньківців.
Та з липня 2017 року, після виходу тренера Івана Івановича Чумака на заслужений відпочинок, його вихованців було передано молодому тренеру Березанцю І., затверджено йому півтори ставки і в чотирьох групах нараховувалось сорок сім чоловік з погодинною оплатою тридцять шість годин на тиждень.
Та вже у вересні — жовтні 2017 року тридцять один чоловік залишили тренування у Березанця і подались хто куди: футбол, гандбол, хоч перед цим протренувались хто два, три, а то і більше років.
У 2015 — 2016 роках працювали секції з вільної боротьби в селах: Власівка, Велика Павлівка, Бобрівник і Тарасівка, де мали змогу в кожному із сіл більше двадцяти чоловік сільських дітей не лише фізично гартуватись, а й опановувати секрети техніки боротьби, брати участь в змаганнях.
Та через нерегулярність проведення занять, і появу тренера Березанця Ігоря в березні 2017 року в нетверезому стані батьки і вчителі школи с.Тарасівка заборонили дітям відвідувати тренування.
Вісім місяців (з вересня 2017 р. по квітень 2018 р.) тренер Березанець Ігор отримував півтори ставки, що становило п’ять тисяч п’ятсот гривень в журналах подаючи звітність про присутніх на тренуваннях сорока семи спортсменів, хоч в той час у двох групах було лише 10 — 12 чоловік.
Злякавшись, що за таке шахрайство доведеться комусь відповідати, дирекція обласного ДЮСШ «Колос» (директор Зінченко В. В.) з травня 2018 р. переводять тренера Березанця І. С. на один посадовий оклад з навантаженням у двадцять шість годин на тиждень.
Тобто тренування повинні проводитись п’ять разів на тиждень (понеділок, середа, четвер, п’ятниця і субота – по 2 год. 30 хв.). На що, звичайно, тренер Березанець І. С. «чхати хотів» і проводив тренування по-своєму (понеділок, середа, п’ятниця – спочатку по 45 хв., а потім перейшов на 30 хв.).
Свого часу мій старший син Ніценко Сергій тренувався у Чумака І. І., а потім мій внук Ніценко Олександр (2005 року народження) три роки тренувався у Чумака І. І., та майже 2 роки у Березанця. Та після такого відношення з нового 2019 року залишив тренування.
На сьогодні в молодшій групі відвідують тренування 5 — 6 чоловік, це: Дзюба Денис та Дзюба Дмитро 2010 року народження з с. Соколівщина, Ніценко Олексій, 2009 р. н., Рубан Дмитро, 2011 р. н. та Трикоз Станіслав, 2012 р. н..
Старшу групу відвідує Плахтюк Артем, 2004 р. н., та інколи Удовиченко Ярослав, 2005 р. н..
Тренер часто без поважних причин пропускає тренування з дітьми. Безконтрольність з боку керівництва обласної ДЮСШ «Колос» (директор Зінченко В. В.), начальника відділу культури, туризму, молоді та спорту Зіньківської райдержадміністрації Кімлик — Ярохи Л. А. та міської ради (на території якої розміщене приміщення СК «Богатир» та їй офіційно належить) доводить до таких результатів. Тренер Березанець доручає у свою відсутність охоронцеві магазину «Дигма» Руденко Євгенію проводити з дітьми розминку і тренування, хоч останній приходить в зал атлетичної гімнастики позайматись для себе і не несе ніякої відповідальності за непередбачений травматизм юних борців.
Саме через зловживання алкоголем тренування для дітей не проводились під час цьогорічних осінніх канікул. Не проводились вони і з 16 травня по серпень 2019 р. А в цьому навчальному 2019 році були відсутні з 30.09 по 05.10; 17.10; 21.10; 28.10. Пропущено участь у чемпіонаті Полтавської області серед юнаків 2006 — 2008 років народження, участь у турнірі, що проходив у Полтаві 8 листопада 2019 року серед юнаків 2008 — 2010 років народження.
Хотілося б, щоб молода людина, Березанець Ігор, взявся за розум, не вимагав у «качків» заплатити наперед по 2,5 тис. грн. за тренування у атлетичному залі за 2 роки наперед, а відповідні органи краще контролювали його роботу у м. Зіньків.


Віталій НІЦЕНКО,
ветеран спорту.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

721
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!