Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

КОМУ ЗАВАЖАЮТЬ «СВІДКИ»?

КОМУ ЗАВАЖАЮТЬ «СВІДКИ»?

На місці колишньої друкарні релігійна конфесія «Свідки Єгови» будує «Дім царства».
«Дім царства» — це будівля, в якій віряни проводять збори, моляться, вивчають Біблію.
Спробуємо розібратися, чи насправді вони такі «страшні»? Не будемо вдаватися у тонкощі віри «свідків», але звернемо увагу на очевидну різницю між православним християнином та свідком Єгови.
«Свідки Єгови» відрізняються повною відмовою від військової служби, не беруть участь у політиці. Їх переслідували при Гітлері, власне, в Освенцимі першими мешканцями були якраз «Свідки Єгови». Вже з початку 20 — х років ленінський уряд став ламати віруючих, вимагаючи від баптистів, менонітів, молокан, свідків згоди служити в армії.
До нашої редакції звертаються жителі міста, з проханням роз’яснити, на якій підставі віряни, «Свідки Єгови», будують свою церкву ?
Як повідомили у Зіньківській міській раді, релігійній конфесіії «Свідки Єгови» у наданні дозволу на будівництво культової споруди відмовили. Як нам стало відомо, юристи «свідків» пішли іншим шляхом, оформивши земельну ділянку як приватну власність, на ім’я одного з вірян.
На це питання дав роз’яснення заступник Зіньківського міського голови Олександр Тесля: «Міській раді відомо про будівництво, яке ведеться вказаною релігійною громадою, і згідно офіційних документів там будується житловий будинок.
Ця релігійна громада неодноразово зверталася до міської ради з проханням надати відповідні дозвільні документи для початку будівництва, але їм було відмовлено, у зв’язку з тим, що на момент звернення проводилося оновлення містобудівної документації, міська рада після завершення такої роботи повернеться до розгляду цього питання.
Незважаючи на це керівники релігійної громади прийняли рішення не чекати позитивного рішення, і розпочали будівництво житлового будинку, спорудження якого не потребує процедури отримання відповідних документів від міської ради».
Підсумовуючи, заступник міського голови висловив своє незадоволення цією ситуацією і сказав, що ймовірно цей так званий «житловий будинок» буде використовуватись як культова споруда, але це буде поза законом, і це всі розуміють. Перевести його з житлового будинку у культову споруду в перспективі буде надто складно, враховуючи те, що релігійна громада і її прихожани розпочали свою діяльність на теренах Зіньківщини з хитрощів. Та й зіньківчани можуть висловить свою позицію.
І зіньківчани почали висловлювати, але нецензурною лайкою. При опитуванні людей так і не вдалося визначити, чим заважатиме релігійна громада «Свідки Єгови» зіньківчанам. Тільки одна людина з п’яти лояльна до представників інших конфесій.
Не йдеться про законність чи незаконність будівлі, яку зводять «свідки», йдеться про нетерпимість до інших релігій.
Релігія споконвіку була і залишається фактором, що об’єднує або така, що розколює суспільства. Релігійна нетерпимість навіть в сучасних суспільствах ставала причиною братовбивчих воєн. Неприйняття і нетерпимість до релігійних почуттів і цінностей іновірців приводили до розколу держав і націй.
Незалежно від того, на чому заснована релігійна толерантність по відношенню до іновірців — на повазі або байдужості, вона забезпечує загальну стабільність і співіснування різних релігійно — конфесійних груп.


О.ЛЕОНТІЙ.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

973
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!