Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

Це потрібно не мертвим – це потрібно живим!

Це потрібно не мертвим – це потрібно живим!

Славний наш рідний край – Зіньківщина. Безмежні її поля хлібні та соняшникові, що переливаються влітку різними барвами веселковими, а головне, чим ми пишаємось — її людьми.
Проходячи мимо Дошки Героїв Зіньківщини на мить стишуємо ходу, зупиняємось схиляючи голову перед портретами земляків Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів орденів Слави та медалей за відвагу, що захищали Вітчизну в різні роки війни, хто був попереду в битві за врожай в післявоєнні роки. Це все добре, так і потрібно передавати зерно Слави наступному поколінню.
Та мало хто з моїх земляків знає, що Зіньківщина славиться ще значними успіхами в спорті. Певен, що мало який з районів Полтавщини може прославляти свій рідний край такою кількістю іменитих спортсменів, майстрів спорту, як наше тихе і маленьке місто Зіньків.
Старше покоління пам’ятає якою славою і гордістю в своїх земляків пишалися першорозрядники з того чи іншого виду спорту, а кандидати в майстри спорту, що появились на Зіньківщині в 60 -70-х роках минулого століття були не лише кумирами молоді, а й недосяжною мрією багатьох юнаків і дівчат Зіньківщини.
Так от на сьогодні, Зіньківщина дала дорогу і перші старти:
– двом заслуженим майстрам спорту України (за перемоги на чемпіонатах світу і три «срібла» на 2-х дефлімпійських іграх Микола Кулик (легка атлетика) і Світлана Скрипник (панкратіон і гіпплінг). Вони ж є і майстрами міжнародного класу України;
– трьом майстрам спорту міжнародного класу Григорій Попенко та Віктор Кущ (легка атлетика) та Юрій Божинський (плавання);
– 28 майстрів спорту СРСР та України;
– 1 рекордсмен книги рекордів Гіннеса з силових видів.
Серед цих особистостей:
– гандболістів – 10 чоловік;
– легкоатлетиків – 6 чоловік;
– велосипедистів – 3 чоловіки;
– борців (різних видів боротьби) – 10 чоловік;
– гирьовий спорт – 1 чоловік;
– шахи – 1 чоловік;
– Заслужений тренер України – 1 чоловік.
Я вже третій рік 2017-2018-2019 роки офіційно звертався з заявами до міського голови Максименка С. М., голови райради Нерозі С. В. та в.о. голови райдержадміністрації Водолаги А. В. з ініціативою побудувати поруч з реконструйованим приміщенням спортивного залу колись райради ФСБ «Колос», а нині СК «Старт» таку Дошку Спортивної Слави, як перед райдержадміністрацією, хай портрети на ній будуть значно менші – 30х40 см.
В день відкриття реконструйованого спортивного залу СК «Старт» (5 вересня 2019 року) з даною пропозицією я звернувся до депутата Верховної Ради України Кулініча Олега Івановича на що він схвально відгукнувся «за».
Це буде не лише вшанування пролитого поту та надзвичайно тяжкої праці для досягнення таких вагомих здобутків при здобутті цих високих спортивних знань і нагород, а й місцем виховання підростаючого покоління в любові до спорту і фізичної культури, спонукання бути схожими на цих уславлених спортсменів Зіньківщини.
Саме це місце повинно стати і стане точкою відліку багатьом підліткам, звідки місцеві і сільські діти потягнуться до спортивних секцій, покинуть шкідливі звички (паління і алкоголь) і багатогодинне щоденне сидіння біля комп’ютерів. Задумаються над даремним витрачанням свого вільного часу, а прийдуть на стадіон та спортивні майданчики, тренажерні зали, поповнюючи ряди славної кагорти – героїв Спортивної Слави Зіньківщини.
І не буде начальник відділу культури, туризму молоді і спорту райдержадміністрації схвалювати занесення на районну Дошку пошани третьокласника в той час коли є більш вагомі спортивні досягнення в спортсменів Зіньківщини, коли є призери України ДЮСШ з гандболу чи інших видів спорту.
Та що цікаво, з моєю пропозицією побудувати Дошку Спортивної Слави Зіньківщини і мер міста С. М. Максименко і В. О. голови РДА – Водолага А.В. погоджуються, але на цьому і крапка. Ніхто з них не бажає на себе взяти відповідальність: виготовити технічну документацію, технічні умови, оголосити конкурс на кращу споруду.
За ці три роки від усіх цих трьох владних структур я отримував одні відписки – не вистачає кошів на реконструкцію стадіону, заміну сидінь на пластикові і можливо огорожі. До речі, бетонну огорожу споруджував ветеран спорту Зіньківщини Василь Михайлович Постернак в 1968 році і вона ще простоїть не одне століття.
Саме остання відписка дана мені Кімлик-Ярохою Л. А. і наводить мене на думку, що таким горе — керівникам спорту в районі сам спорт потрібен лише, щоб самим пропіаритись, хоч результатів великих в районі якраз і не має. Цьому свідчення і звільнення тренера з боротьби Березанця Ігоря, коли в нього на 30 хвилинні тренування у двох групах приходило 5-6 чоловік та зловживання алкоголю.
Я три роки виходив з заявою до сесії райради про занесення на районну Дошку Пошани заслуженого майстра спорту Кулика Миколу з села Шенгеріївки, на сьогодні цього заслуговує і Світлана Скрипник з Зінькова та даремно, а я вважаю, що отаким людям слід присвоювати і звання почесних громадян міста Зіньків.
Невже такі люди не заслуговують бути на районній Дошці Пошани? Та їх не знає Кімлик-Яроха Л. А., а це напевне головне.
Я вважаю, що за свою багаторічну працю по популяризації гандболу на Зіньківщині, спорудженні і зміцнення спортивної бази заслуговує на занесення на Дошку спортивної слави директор ДЮСШ – Літвішко В. П., покійний тренер з легкої атлетики Рула Анатолій Васильович – перший тренер майстрів спорту міжнародного класу – Григорія Попенко та Віктора Куща і нині депутат обласної ради, бувший директор ЗСШ-1 Путря Олександр Олексійович, який немало приклав зусиль у зміцненні спортивної бази школи, здобуте III місце в Україні серед шкіл.


І. І. ЧУМАК,
ветеран спорту.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

541
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!