Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (091) 619 - 81 - 18, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

Зіньківський ліцей імені М.К.Зерова: зберігаючи кращі традиції крокуємо в ногу з часом

Зіньківський ліцей імені М.К.Зерова: зберігаючи кращі традиції крокуємо в ногу з часом

Кожна школа унікальна по-своєму. Свою історію наш навчальний заклад розпочав у 1914 році… Сьогодні — це Ліцей ім. М.К. Зерова, один із найкращих навчальних закладів району, в якому учні поряд з іншими предметами мають можливість поглиблено вивчати англійську, німецьку та польську мови. «З любов'ю до дитини» — це кредо вчителів школи, а головним завданням педагогічного колективу є виховання учнів у дусі національно-патріотичного спрямування і створення умов для забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, для реалізації індивідуальних творчих потреб.
Гордість ліцею – його учні, серед яких багато призерів учнівських олімпіад, творчих та інтелектуальних конкурсів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів МАН України.
Навчальний заклад неодноразово був представлений на конференціях, педагогічних ярмарках, семінарах різних рівнів, ставав переможцем Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України» та громадської акції «Флагмани освіти і науки України». У цьому навчальному році, за погодження з батьками, учні 1-а класу навчаються за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
Вчителі школи – це творчі сучасні люди, майстри своєї справи, яким вдається розкривати таланти та сприяти реалізації творчих здібностей і обдарувань дітей. У свою чергу, наші ліцеїсти підтверджують високий рівень своїх знань. Так, і у цьому навчальному році на районному етапі вони досягли найкращого показника у районі, виборовши 73 призових місця, з яких 26 перших, 22 других і 25 третіх. Стабільно високими є здобутки з біології, хімії, фізики, історії, географії, української, німецької, англійської і російської мов, економіки, права, інформатики, трудового навчання.
Вчителі української мови та початкових класів підготували призерів та переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У скарбничку ліцею додали 8 призових місць. В ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка ліцеїсти вибороли 5 призових місць.
Учениця 10 класу Анастасія Тишковець перемогла в обласному літературному конкурсі “Відлуння заповітів земляків”, та стала лауреатом обласної премії ім. В. Степанюка. Одинадцятикласниці Поліна Влох і Дарія Софієнко здобули ІІ місце у номінаціях “Відеоролик” та “Наукова стаття” на обласному історичному конкурсі “Ми діти твої, Полтавщино, пізнаємо віхи твої”.
На конкурс-захист науково – дослідницьких робіт учнів – членів Малої Академії Наук України старшокласники предсталяють роботи у секціях української літератури, екології, історичного краєзнавства, літературної творчості, журналістики. Щороку учні виступають з доповідями на обласній науково – практичній конференції «Пізнання історичної минувшини в іменах – підгрунтя освіти нації» та обласній краєзнавчій конференції «Полтавшина – земля моя свята».
Одним із основних пріоритетів розвитку освіти сьогодення є міжнародна співпраця та участь у міжнародних програмах і проектах. З метою інтегрування в європейський освітній простір вчительський та учнівський колективи ліцею співпрацюють з навчальними закладами країн Європи та беруть участь у різноманітних міжнародних проектах. Зокрема, успішно завершився XI європейський тур освітянської делегації з України в складі якої брали участь педагоги школи. Вони побували у Литві, Латвії, Фінляндії, Швеції, Данії, Німеччині, Польщі. Налагодили співпрацю та домовилися про спільні заходи і проекти із директорами шкіл у Данії, Німеччини та Польщі, а також встановлено зв’язки з Посольствами України в цих державах. Члени делегації надавали допомогу українським недільним школам в Копенгагені, Берлін, а також відвідали гімназію Грібсков в Гельсінге.
У травні 2019 року вчителі іноземних мов нашого ліцею відвідали школи польського міста Велюнь, де мали змогу ознайомитися із методиками викладання англійської, німецької, польської мов та налагодили зв’язки з польськими колегами.
Вчителі ліцею брали участь у роботі освітянської делегації в Ізраїлі, де відвідали школи Осишкін в Тель-Авіві, школу мистецтв в Герцлії, початкові школи в Гваніні, Афулі, а також зустрілися із заступником голови Спілки вчителів Ізраїлю Сарою Ізраєлі та доктором Алексом Шнайдером які ознайомили із освітньою системою країни.
На черзі — польсько-український семінар з іншомовної освіти у Велюнському повіті.
Ліцей долучився до програми підвищення рівня медіаграмотності, яка здійснюється Полтавською філією Суспільної служби України за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. В руслі цієї програми в ліцеї запроваджуються такі сучасні форми роботи як воркшопи та медіакав’ярні, котрі організовуються як для старшокласників, так і для вчителів району. Воркшоп „Безпечне працевлаштування за кордоном» дав можливість учням ознайомилися з проблемою торгівлі людьми в Україні та за її межами, організацією працевлаштування за кордоном, основними поняттями, формами та етапами торгівлі людьми. Діти мали змогу на практиці перевірити оголошення по працевлаштуванню за кордоном.
Нещодавно ліцей відвідав спікер – тренер Ярослав Шевченко, який провів цікаве заняття про міжнародну програму обмінів «Erasmus + зсередини: можливості для молоді та викладачів».
Уже багато років ми підтримуємо зв'язки із Корпусом Миру США в Україні. За цей час у школі працювали три волонтери з США, а в наступному навчальному році за програмою вивчення англійської мови в закладі буде працювати волонтер і це стане поштовхом для покращення лінгвістичних навичок учнів та допоможе в залученні до міжнародних проектів.
Учениця ліцею Даценко Єлизавета виборола грант за програмою майбутніх лідерів «FLEX» та право проживати та навчатися протягом року у США. Після приїзду вона проводила зустрічі з старшокласниками, де розповіла про нові можливості, які відкривають міжнародні обміни. Саме Ліза стала ініціатором і автором проекту «Американський клас — шанс для кожного мешканця Зінькова», який передбачає сучасне обладнання, створення кращих умов для вивчення англійської мови учнями закладу та всіма охочими зіньківчанами. За результатами голосування Лізин проект та ще два інших — «Гордість ліцею й родзинка Зінькова» і «Облаштування рекреаційних осередків у шкільних коридорах — запорука підвищення емоційного стану та працездатності учнів» стали переможцями у шкільному громадському бюджеті Полтавської області і будуть реалізовуватись незабаром.
Одним із основних чинників, які визначають успіх самореалізації людини в суспільстві є володіння іноземними мовами. Це — пріоритетний напрямок нашої діяльності, а тому з метою формування лінгвістичної компетентності створена відповідна матеріальна база. Минулого року ліцей став учасником програми Smart Schools видавництва MM Publication. Викладання англійської та польської мов для учнів проводиться за автентичними підручниками та з комплектами методичного забезпечення для вчителів від видавництв Oxford University Press, Macmilan, Glossa. Варто відмітити, що вчитель Людмила Гавриш здобула призове місце в конкурсі есе “Я і Польща”, оголошеному цим видавництвом, і була нагороджена комплектом лексико — граматичних таблиць.
Команди з нашого ліцею долучилися до проекту Хежтег-марафон #Speak up Ukraine та до участі у Всеукраїнській грі з англійської мови “Puzzle, а учні закладу є учасниками Всеукраїнського конкурсу шкільних та молодіжних медіа «Youth media Lab».
Вивчення іноземних мов неможливе без знайомства з історією, культурою, звичаями і традиціями різних країн. Відповідно — їх символіка активно використовується в освітньому процесі. Ось чому на фасаді школи розміщені державні прапори країн, мова яких вивчається і з якими налагоджена співпраця. Це не суперечить нормам діючого українського законодавства, а посольства США, Німеччини та Польщі в Україні були повідомлені про таку форму використання їх державної символіки у Зіньківському ліцеї ім. М.К. Зерова.
Пріоритетним напрямом діяльності нашого педагогічного колективу є виховання учнів, формування в них ціннісного ставлення до суспільства та держави, розвиток національної свідомості, почуття патріотизму. Тому ліцеїсти є активними учасниками різноманітних заходів національно-патріотичного спрямування, серед яких: загальношкільний флешмоб до Міжнародного дня миру, тематичні заходи до днів Українського козацтва і Збройних сил України, Дня Гідності та Свободи, роковин Голодомору, дня Соборності України, проведення благодійних акцій збору коштів на лікування дітей «Серце до серця» та «Назустріч мрії» у рамках співпраці з благодійним фондом «Сильні духом» і участь у благодійному проєкті каналу 1+1 «Здійсни мрію»,
Просвітницька діяльність у закладі акцентована на формуванні в учнів навиків безпечного та здорового способу життя. Так, у рамках проєкту „Підлітки поза увагою лікар — консультант Полтавського обласного фонду “Громадське здоров'я» А.М. Волик виступив з лекцією: «Кальян: міфи і реальність», ми постійно співпрацюємо з місцевим відділенням ДСНС в рамках акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!», задля профілактики та попередження дорожньо-транспортного травматизму щорічно проводяться місячники з безпеки життєдіяльності.
Наш ліцей долучився до створення інноваційної моделі навчального закладу — ГАШ (громадсько-активна школа). Заклад відкритий до діалогу та співпраці з владою, підприємствами, громадськими організаціями, батьками і всіма бажаючими долучитися до справи, а також постійно орієнтованими на вдосконалення і розвиток. У рамках ГАШ ми співпрацюємо з регіональним представництвом Всеукраїнської ініціативи «Активна громада». Двічі брали участь у встановленні Всеукраїнського рекорду по одночасному проведенню «Уроку добра», маємо цікаві пропозиції, які незабаром будемо реалізовувати.
Не можна не відмітити творчі успіхи наших талановитих учнів та їх наставників-вчителів. Високі результати в районних та обласних конкурсах здобували екологічний загін „Комет“, творча група «Театрали», а команда КВН „Фортуна“ – минулорічний переможець обласного огляду-конкурсу серед закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Дуже приємно було чути від гостей літературно-мистецького свята присвяченого 130-річчю від дня народження Остапа Вишні, яке проводилось у ліцеї, слова-захоплення акторською грою наших учнів та високопрофесійною якістю розробленого вчителями сценарію літературно-музичної композиції «Треба смуток мудрості пізнати, щоб всміхатись людям цілий вік».
Всі наші успіхи стали можливими завдяки добросовісній праці високопрофесійного колективу педагогів ліцею — творчих вчителів, однодумців, талановитих людей, справжніх професіоналів. Зберігаючи кращі традиції свого навчального закладу, ми крокуємо в ногу з часом – до створення змістовного, насиченого та незабутнього освітнього процесу для кожного учня нашого ліцею.


Світлана Чикало, директор ліцею.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

462
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!