Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

Окрилені неземним блаженством

Окрилені неземним блаженством

Продовжуються паломницькі поїздки мешканців Зінківського району до Свято — Успенської Києво — Печерської лаври та кількох інших монастирів Київщини і Мгарського Спасо — Преображенського монастиря, що поблизу Лубен. Цього разу, напередодні Великого Посту, у святих місцях побували близько тридцяти жителів сіл Пишненки, Проценки, Дуб'яги, Ступки і Бобрівника. Поїздку вже традиційно організувала районна організація політичної партії «Рідне місто».
У поїздці ще більше здружилися
Староста церкви у селі Пишненки Варвара Соляник розповідає, що їхніх прихожан у паломництво поїхало дев’ять чоловік. Задоволеними залишилися усі.
– Ми, наче одна дружна сім’я, – каже жінка. – А в поїздці ще більше здружилися. Разом молилися, відвідували печери. Врешті обідали, спілкувалися, жартували.
– По монастирям їздила і раніше, але ця поїздка була надзвичайно цікавою і незабутньою, – переконує пенсіонерка Василина Попова.

– Таких відчуттів давно не переживала. Цю радість навіть не можу передати словами. Я іншою людиною звідти повернулася. Тепер обов’язково прагнутиму до Лаври потрапити ще.
Разом із паломниками до монастирів їздив протоієрей УПЦ Михаїл Строган. Він розповідав про православні святині, початківцям-вірянам пояснював, як треба правильно молитися та шукати в своїй душі Бога, відповідав на запитання що стосувалися віри, місця людини у цьому світі, пошуків у житті істинного шляху.
– Ця паломницька поїздка була досить важливою, – переконує батюшка.– Адже їздили напередодні Великого Посту. Тим самим налаштовувалися на нього. Кожна людина, яка побувала у святих місцях – отримала велике натхнення на те, щоб, можливо, для декого вперше у житті долучитися до православних традицій та почати поститися, сповідуватисяі причащатися. А потім із великою радістю і духовним натхненням зустріти Христове Воскресіння.
Зарядилася духовною енергією та бадьорістю
– Дуже-дуже гарно себе почуваю, – радіє жителька Пишненок Ольга Кравець. – Жінка розповідає, що хвораостеохондрозом. Ще донедавна мала інвалідність, яку лікарі, після чергового обстеження, не підтвердили.
– Бо не дала хабаря, – обурюється без злоби і зітхає, махаючи рукою, – Та, певно, так треба. На все воля Божа. А от те, що біль зник після мандрівки святими місцями –вже справжнє чудо. – Ми ж то добряче втомилися. Протягом дня весь час на ногах, практично не присідали, якщо не враховувати переїздів між монастирями.
– У Лаврі молилася вперше, –ділиться колишній сільський медик Антоніна Рудько.– У подібних місцях раніше ніколи не доводилося бувати. Приємно вражена. Зарядилася духовною енергією, бадьорістю, чимось неземним, але дуже близьким серцю. Душа настільки легко все це сприймає. Хочеться побувати ще.
Окрилені неземним блаженством, жінки, повернувшись додому, наступного дня не відпочивали, а зранку знову вирушили до храму – цього разу вже місцевого.
Благодать торкається глибин кожної душі
– А у нашій сільській церкві теж дуже гарно, – хвалиться староста Варвара Соляник. – Приміром, іконостас вкритий чистою позолотою. Є ікони із Єрусалима, із Почаєва, а ще – вишиті нашими дівчатами. Храм завжди сяє, як Христова наречена. А наш земний ангел-охоронець Андрій Удовиченко, який організував поїздку, пообіцяв допомогти і з новим парканом. Хочемо його зробити під колір дерев’яного храму.
Протоієрей УПЦ Михаїл Строган впевнений: це паломництво тільки зміцнить віру його прихожан.
– Людина, яка живе духовним життям, – розмірковує він, – сильніша від тієї, яка не ходить до церкви. – Вона обов’язково маєБоже заступництво і ангела-хранителя. Благодать Святого Духа у подібних поїздках торкається глибин кожної душі. Її ми не бачимо, але відчуваємо серцем. Тож і повсякденне життя такої людини теж поступово змінюється на краще.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

268
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!