Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Дорогою до київських святинь

Дорогою до київських святинь

Благодать святих місць і краса Ботанічного саду. Все це відчули на собі та побачили наочно паломники із Зінькова. Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня вони подорожували до київських православних монастирів та Мгарського, що неподалік Лубен. Такий подарунок до свята зіньківським вірянам влаштувала районна організація політичної партії «Рідне місто».
«Наче потрапляєш на небо»
Автобус із паломниками неспішно рушив у дорогу. Близько тридцяти зіньківчан на майбутню добу стають однією дружньою сім’єю. Супроводжує їх, як і годиться, батюшка – протоієрей УПЦ Михаїл Строган. Віряни подорожують у Великий Піст. Для багатьох із них – це час покаяння, переосмислення свого минулого життя, окреслення нових орієнтирів. А для декого – перша зустріч із Богом, духовністю, споглядання за церковними таїнствами. Можливо, мине якийсь час і вони стануть постійними прихожанами свого місцевого храму. А поки що – це і пізнавальна екскурсія, і приємна мандрівка, і врешті, благодатна молитва. Місця зупинок мандрівників були наступними: Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Китаєвська і Голосієвська пустині, Іонінський і Мгарський Спасо-Преображенський монастирі. А ще вони побували у славнозвісному Ботанічному саду.
– Емоції переповнюють, – розповідає зіньківчанка Олександра Храпач. Жінка вчила дітей церковному співу. Зараз її вихованці підросли. Тож нині очолює молодіжний хор.– Це моя вже третя поїздка до київських святинь. Давненько не була, років п’ятнадцять. Зовсім нові враження. Наче потрапляєш на небо. Я людина глибоко віруюча. Прикладаючись до святинь, щоразу відчуваю благодать, яку словами передати важко.
– Дуже сподобалося, – радіє паломниця Олена Малько, яка у школі працює поваром. – Я давно хотіла поїхати у київські печери та постійно зволікала з цим, відкладаючи на потім. Якби не нинішня можливість, напевно, так би і не потрапила б. До церкви ходжу рідко. Але ця поїздка змушує замислитися, надихає прагнути до високого, духовного, Божого.Тож надалі старатимуся частіше відвідувати храм.
І від Бога, і для Бога
У день поїздки яскраво світило сонце, було безхмарно і дуже тепло. А це додавало паломникам гарного настрою і почуття святковості.
– Нам сприяла погода, – говорить зіньківчанка Тетяна Гринь. – Вона, була, дійсно, благодатною, плекала позитивну енергію, душевний спокій. У кожного з нас вселялася якась світла сила, надія, сподіванняна краще. І зовсім не відчувалася втома. Від усіх наших дівчат вдячність Андрію Вікторовичу Удовиченку, що організував таку поїздку. Безперечно, його добро повернеться для нього ж сторицею. Це, дійсно, подарунок для душі: і від Бога, і для Бога.
В однієї із паломниць був крокомір. За час, коли ходили по територіям святинь пішки, нарахували аж цілих дванадцять кілометрів.
– Усе відбувалося наче на одному подиху, – каже протоієрей УПЦ Михаїл Строган. – І ніхто не жалівся, що втомився. Навпаки, люди хотіли побачити і почути більше. Звісно, це Божа допомога, яка проявляється ось так, видимим чином. Вклонилися ми київським святиням, не забули й про полтавські. Зокрема, намолені місця 400-річного Мгарського монастиря ваблять до себе, а невидимі його святі покровительствують вірянам.
Ботанічний сад і Божа благодать
Особливу атмосферу паломники відчули навіть у Ботанічному саду. Він цвів різнобарв’ям квітів, тропічних дерев і рослин, сяяв весняною свіжістю та неперевершеними пахощами.
– Цього дня було доречним потрапити у той квітковий рай, – розмірковує Тетяна Гринь. – Ми, по суті, купалися у морі квітів. Звичайно, це подвоїло, а то і потроїло Божу благодать.
– Рослини різних розмірів, багато різновидів кактусів, дуже великі,– дивується Олена Малько. –У нас таких не має.
– У ботанічному саду гарні азалії цвіли, тропічні рослини, фотографувалися на пам’ять, – приєднується до розмови Віра Радченко. – Тож залишилися найсвітліші враження.
– Здалося, що навіть Ботанічний сад був пронизаний Божою благодаттю,– переконує Олександра Храпач. – Тож, настільки гарною була ця поїздка. Звичайно, хочемо подорожувати так іще. До речі, в усіх монастирях ми подавали записки за здравіє своїх родин і сім’ї Андрія Удовиченка теж. Нехай милостивий Бог допомагає у всіх його добрих справах!Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

265
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!