Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Стан розгляду звернень громадян та юридичних осіб Зіньківським відділом Миргородської місцевої проку

Стан розгляду звернень громадян та юридичних осіб Зіньківським відділом Миргородської місцевої проку

Статтею 1 Закону України «Про звернення громадян» передбачено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи прокуратури, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, який набрав чинності 15.07.2015, суттєво обмежено форму реалізації повноважень органів прокуратури.
Водночас, цим же Законом органи прокуратури позбавлено повноважень щодо проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, зобов’язання будь-яким чином посадових осіб на вчинення ними певних дій. У подальшому повноваження прокуратури було закріплено у статті 131-1 Конституції України.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про прокуратуру» в органах прокуратури, в межах компетенції, здійснюється розгляд звернень і запитів, особистий прийом громадян.
У порівнянні з 2018 роком, кількість звернень громадян та юридичних осіб, які надійшли до Зіньківського відділу Миргородської місцевої прокуратури за 2019 рік зменшилась із 117 до 99 звернень. Зменшення звернень пов’язане із змінами у Законі України «Про прокуратуру» щодо функцій прокуратури та у Законі України «Про звернення громадян» (виключено ст.29 Закону).
Прокурорами вирішено 68 звернень (у 2018 році – 77). З питань, які не в межах компетенції органів прокуратури, направлено до інших відомств для вирішення 31 звернення (38 – у 2018 році), повернуто заявникам або залишено без розгляду – 0 звернень (2 – у 2018 році).
На особистому прийомі прокурорами Зіньківського відділу прийнято 24 громадянина (у 2018 році – 21).
За заявами громадян про вчинення злочинів, які надійшли на адресу прокуратури, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 10 кримінальних проваджень.


А. Чубенко, прокурор Зіньківського відділу
Миргородської місцевої прокуратури.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

382
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!