Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

Як не піддатися паніці, коли весь світ сходить з розуму. Поради психолога

Як не піддатися паніці, коли весь світ сходить з розуму. Поради психолога

«Що буде далі? Це кінець світу?
У аптеці немає захисних масок, а у мене вдома закінчується цукор і крупа?
А що, коли я захворію?»
Знайомо?! Актуально?! Думаю, погодиться кожен… Так, думки різні і їх багато. Цими і іншими фразами зараз переповнені соціальні мережі. Навіть, коли читаєш останні жарти з приводу короновірусу, то чомусь зовсім не смішно. Люди відчувають різні емоції. Найперше це паніка, страх!
Боятися — це нормально! Але коли це відбувається масово. То страх може викликати інші емоції, почуття, настрій, поведінку людини, яка до цього жила звичайним життям. Тому, зараз хочу сказати усім — СТОП! Все гаразд! Це нормально боятися невідомості. Щоб позбутися страху, потрібно для початку його усвідомити. Відокремити емоцію від себе, від свого реального життя. Тобто, відчути, дійсно зрозуміти, що страх у нас всередині, а не в якихось зовнішніх обставинах. Одні стрибають з парашутом, і хоч би що. Адже всі чудово знають, що, дотримуючись техніки безпеки, люди спокійно приземляються.
Дуже люблю нагадувати собі у таких випадках про «принцип цегли».
Ніхто не знає, на кого вона може раптово впасти. Але ви можете сидіти вдома або ходити в касці, а можете просто вільно жити. Вибравши друге, люди усвідомлюють, що набагато простіше боротися зі страхом, а не захищатися від уявного чудовиська на зразок славнозвісного коронавірусу.
Можливо, потрібно подивитися на ситуацію по-іншому. Тобто знайти у ній свої плюси: карантин — можливість провести час з рідними. Коли ще буде така нагода? Зайнятися собою. Наприклад, фізичними вправами, танцями, йогою.
Використайте Інтернет саме для цього! Відпочити! Адже ви так давно про це мріяли: тепла ковдра, м’ятний чай чи кава і улюблена книга про чудовиськ.
Особисто у мене зараз чудова нагода поспілкуватися з дітьми, які приїхали до дому, і у нас нарешті з’явився час один на одного.
Вважаю, що нам дорослим потрібно вчитися у наших дітей — людей нового покоління. Вчитися тому, як вони до цього ставляться і як реагують! Вони не піддаються цьому «масовому психозу» (вірусу), який літає в повітрі. Я завжди намагаюся брати з них приклад, тому що бачу, що мої діти іноді набагато доросліші, ніж я.
Бажаю усім вам здорового стабільного емоційного стану та гарного настрою!


Тетяна АКОЛОВИЧ,
психолог- консультант у руслі позитивної психотерапії.
Тел.: 0666555525, 0979796445, м. Гадяч.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

310
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!