Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

ПРИРОДУ ЗАХИСТИТЬ ЗАКОН

ПРИРОДУ ЗАХИСТИТЬ ЗАКОН

Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свiжiстю весняного оновлення, раптом опинились в тенетах людської жорстокості.
Як свідчать фото із соціальних мереж зіньківці і досі не знають, що існує прямий зв’язок між нашою діяльністю у природі, та тим, яким саме, буде наше життя на цій планеті.
Чому не можна рвати перші весняні квіти? Першоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти — зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від
шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить.
Яким буде покарання для тих хто «чхати» хотів на Закон? Згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого. За незаконне
придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, ст.88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від 153 до 340 грн. Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду становить одну мінімальну заробітну плату.
Що робити, якщо все ж таки дуже хочеться фото з першоцвітами? Як правило дикорослі квіти зірвані у букети швидко в’януть. Отож, хорошою альтернативою буде — купити культурний сорт, ціна доступна і рослина виживе. Самих тільки крокусів селекціонери вже давно вивели близько трьох сотень, так що нам є, з чого вибрати. Цікаво, що деякі з них навіть можна їсти — наприклад, крокус посівний, а головне, що все у рамках закону і жодної шкоди для природи.
По даному факту, ми зверталися до головного спеціаліста державного екологічного нагляду (контролю) природно — заповідного фонду, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції у Полтавської області, з допомогою якого визначили чіткий план дій реагування у даній ситуації, якщо виявиться, що дані рослини, а це – Сон чорніючий та Гіацинтик блідий, були зірвані на території РЛП «Диканський», ми продовжимо співпрацювати з працівниками парку, проводити заходи, які дозволять зберегти рідкісне біорізноманіття Полтавського регіону.

Інна МОРОЗ, біолог.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

149
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!