Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (093) 065 - 82 - 07, (099) 279 - 91 - 61 (Viber)
Повідомити про подію

Чи врятує медична маска від коронавірусу?

Чи врятує медична маска від коронавірусу?

 На вулицях бачимо все більше людей в медичних масках через пандемію коронавірусу. Але чи справді вони допомагають уникнути зараження? Запитуємо у лікаря – інфекціоніста Зіньківської ЦРЛ Наталії Криштопи, навіщо потрібні маски для обличчя та коли їх варто одягати.

Наталія КРИШТОПА: Маска не захищає повністю від вірусів та бактерій, які переносяться у повітрі, але вона затримує краплини аерозоля, який виділяють хворі та носії вірусу.

 Маска обовязковопотрібна людям, у яких є симптоми хвороби. Надівають її в першу чергу для того, щоб захистити оточуючих: якщо хворому треба дійти до магазину, амбулаторії, аптеки чи сімейного лікаря.

Якщо ви доглядаєте за членом сім’ї, який, ймовірно, хворий на коронавірус чи ГРВІ, потрібно також носити маску.

 Маска не захищає повністю від вірусів та бактерій, які переносяться у повітрі, але вона затримує краплини аерозоля, який виділяють хворі та носії вірусу. Носіння маски знижує ризик заразитися вірусом через чхання та кашель і захищає від інфекції, яка передається через брудні руки в рот. Враховуючи, що є люди, які безсимптомно переносять інфекцію і ходять без маски, то я вважаю, що для особистої безпеки доцільно захистити себе маскою, для захисту також потрібно надівати рукавички.

ЯКЩО ВИ ЗАХВОРІЛИ Й НАДІЛИ МАСКУ, ТО МІНЯЙТЕ ЇЇ КОЖНІ 2-3 ГОДИНИ.

 Викидаючи маску, не торкайтесь її фронтальної частини. Мити руки варто перед тим, як використати нову маску, і після того, як зняли стару. Використаний засіб треба викинути в смітник, який потрібно одразу винести, а після цього помити руки.

 Найкраща профілактика захворювання – дистанція між людьми щонайменше 1,5 метра, не торкатись предметів у громадських місцях, обличчя та часто мити руки. Рекомендовано залишатися вдома і виходити на вулицю у даний час тільки при невідкладній потребі.

Поради щодо використання маски:

— носіть маску весь час, коли навколо вас є люди (навіть вдома з родиною);

— використовуйте одноразову медичну маску лише один раз, змінюйте кожні 2 години ;

— коли вдягаєте маску, зігніть дріт так, щоб вона якомога краще прикривала ніс;

— не торкайтеся маски, коли носите її;

— коли маска стає вологою чи брудною, міняйте її;

— знімайте маску беручись за резинку.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

290
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!