Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Щоб надої мати - слід про корми дбати

Щоб надої мати - слід про корми дбати

Якщо у 2000 році на території району ВРХ утримувало 25 господарств, у 2010 — 13, то станом на сьогоднішній день — менше десяти.

 Тваринницьку галузь, зокрема молочне скотарство, в ПСП «Високе» шанують і ведуть на належному рівні, утримуючи велику рогату худобу, з яких дійне стадо становить — 350. З року в рік зростають надої молока від корів, завфермою Катерина Дорошенко може похвалитися високопродуктивними коровами, які дають до 40 літрів за добу. І спеціалісти, і рядові працівники ферми знають, що успіхи в їхній роботі великою мірою залежать від кормової бази. А тому про достаток кормів тут дбають кожного року, це стало одним із першочергових постійних завдань сільгосппідприємства.

 У щоденному раціоні худоби має постійно бути соковитий корм. В ційгрупі кормів провідне місце належало і належить силосу і сінажу. З огляду на поживну цінність останнього, не дивно, що у товаристві взяли курс на збільшення його заготівель у кормові припаси для худоби.

 І цього року сінажу планують закласти 1500 тонн. З цією метою під зелені жнива запланували не лише багаторічну люцерну, а й однорічні трави, озимі зернові культури. З цією метою торік восени на полях було посіяно озиме жито. Ці посіви вдало перезимували і гарно пішли в ріст. Підійшов час їх косити, але не на зелений корм, як це практикувалося в колгоспні часи, а на сінаж.

 Для директора підприємства Андрія Удовиченка характерним є те, що коли він береться щось робити, то перед цим сам добре розбереться в деталях справи і вимагатиме від підлеглих такої ж всебічної обізнаності. Це — його багаторічне й незмінне життєве правило, — говорить заступник директора Андрій Шамрай. — Отож, коли сінажування стало, так би мовити, на порядку денному, він переймав досвід як у вітчизняних господарників, так і в зарубіжних фермерів.

 Особливу увагу Андрій Вікторович, як знавець і прихильник техніки, звертав на ті агрегати, які слід використовувати при застосуванні оптимальних технологій сінажування.

І ось на поля прямісінько з магазину виїхав новенький кормозбиральний комбайн марки CLAAS «Ягуар», останньої, найсучаснішої моделі. Комбайн розрахований на роботу на багатогектарних плантаціях.

У ПСП «Високе» під кормові культури виділяються значні земельні площі, адже керівництво підприємства націлює роботу агрономів на те, щоб поля засівалися не лише технічними культурами, які приносять найвищий прибуток, а й тими, які складуть повноцінний раціон для годівлі худоби. Так, житом у господарстві було засіяно 60 гектарів площі, люцерною — 63 га, великі площі відведені під посіви суданки та силосної кукурудзи.

— Оскільки останні дощі сприяли інтенсивному росту жита та люцерни, не можна було зволікати із початком сінажування, — говорить Андрій Шамрай.

 На скошування трав для сінажної маси виїхав, перевірений часом КСП – 5Г, під управлінням досвідченого механізатора Віктора Микульського. Жито та люцерна звалювалися у покіс та прив’ялювалися добу. Далі їх підбирав надсучасний CLAAS«Ягуар», подрібнював та збагачував консервантами. Оперативне перевезення сінажу забезпечувалося лише двома великоваговими автомобілями марки «Мерседес» (водій Сергій Олексенко) і «Вольво» ( Володимир Скоробагацький). На трамбування і підгортання залучалася важкогабаритна техніка, яка спресовувала сінаж надзвичайно щільно, на ній трудилися Володимир Білоцерківець, Сергій Борисенко, Володимир Глінський. Сінажування, завдяки сучасній техніці та господарському підходу, вдалося завершити за 3 дні.

 У сінажні ями ПСП «Високе» закладеноякісний сінаж, який зберіг усі свої поживні властивості, тож тварини в достатній кількості отримуватимуть поживну годівлю, а люди на селі матимуть постійну роботу.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

544
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!