Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

ДОПОМОЖІТЬ, НАС ТРУЯТЬ ХІМІКАТАМИ!

ДОПОМОЖІТЬ, НАС ТРУЯТЬ ХІМІКАТАМИ!

Щороку, коли аграрії починають обробляти поля пестицидами та іншими хімікатами, до редакції надходять скарги від жителів населених пунктів, поруч з якими проводяться роботи. Цей рік не став винятком.

Днями, жителі села Шилівка, розповіли про те, що через сильний сморід не могли вийти з дому, а деяким людям ставало зле.

— У селі такий запах стояв, що дихати не можна було — дере горло! Я розумію, що аграрії дбають про врожаї, але що робити нам? Чому ми повинні все це терпіти? — каже місцева мешканка Наталія.

— Люди від страху отруєння позакривались у домівках! По всьому кутку кричали сусідам щоб ті тікали по хатах. До якої ж стадії дійшли аграрії з агрофірми «Бурат – Агро», що навіть людей не шкода за ради своєї тимчасової вигоди! Питання до директора агрофірми пана Миколи Уткіна, до яких пір буде таке недбайливе ставлення до людей, чи вам крім грошей вже ніхто і ніщо не потрібне? Мені особисто стало зле — викликав швидку допомогу.

Ми зв'язалися з Миколою Уткіним, керівником ТОВ «Бурат — Агро». Він пояснив, що підприємство працює на полях біля Шилівки не перший рік і ніяких скарг раніше не надходило.

— Тільки упереджене відношення жителя Шилівки Євгенія Корнієнка до нашого підприємства являється причиною конфлікту. Ми використовуємо сучасні препарати, які не завдають шкоди навіть комахам, а запах після обробки поля зникає вже за одну – дві години.

 Що ж говорить з цього приводу закон? На жаль, в Україні ще діють старі правила і норми використання пестицидів і агрохімікатів. Так, згідно з наказом МОЗ від 1996 року, підприємство зобов'язане за три дні до проведення робіт попередити населення про дату початку і закінчення обробки полів. Є також державні санітарні правила від 1998 року «Про транспортуванні, зберіганні і застосуванні пестицидів в народному господарстві». Згідно з цими нормами, якщо фермер працює на полях, які знаходяться на відстані менше 500 метрів від житлових будинків, він не може обробляти їх пестицидами за допомогою вентиляторного обприскування, а якщо менше 300 метрів — то не можна використовувати шлангове обприскування. І на цьому власне все.

 Так куди ж можна поскаржитися жителям в таких випадках? Такі скарги розглядає Держпродспоживслужба, в складі якої знаходяться колишня СЕС і фітосанітарна служба. Але тут є кілька важливих моментів. Якщо ви переконані, що в результаті обробки полів хімікатами було завдано шкоди вашому здоров'ю, у вас обов'язково повинен бути медичний документ, яким ви зможете це підтвердити. Якщо ви підозрюєте, що підприємство використовує якісь недозволені в країні препарати, то скарга повинна надійти якнайшвидше, поки не розклалися сліди пестицидів на грунті, в повітрі і воді. Але найсумніше те, що штраф за порушення — мізерний. Кримінальна відповідальність може наступити тільки в разі загибелі людини. Але в Україні, на щастя, летальних випадків в результаті використання пестицидів не зафіксовано.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

477
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!