Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Про основні вимоги безпеки під час виконання зернозбиральних робіт

Про основні вимоги безпеки під час виконання зернозбиральних робіт

Сільське господарство має високий ризик виробничого травматизму. Однією з проблем є сезонність проведення робіт. При такому режимі роботи втрачаються навички дисципліни праці і безпечність виконання робіт. У фермерських господарствах, на приватних підприємствах нерідко трапляються випадки залучення працівників за цивільно-правовими договорами або за усною домовленістю та ігнорується допуск їх до виконання робіт без проведення спеціального навчання й перевірки знань з питань охорони праці. Проблемними є недостатній рівень відповідальності окремих посадових осіб та низький рівень фінансування витрат для забезпечення необхідного стану охорони праці.

Слід пам’ятати, що основна відповідальність за створення безпечної організації праці покладається на роботодавців – керівників підприємств. Дотримання вимог охорони праці на підприємствах та своєчасне забезпечення проведення відповідних заходів допоможуть зберегти життя і здоров’я працюючих.

Перед початком зернозбиральних робіт керівниками господарств, фермерами повинні бути проведені певні організаційно-профілактичні заходи для недопущення випадків травмування працюючих на жнивах.

Для цього, в першу чергу, необхідно забезпечити:

— проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які будуть брати участь у збиранні врожаю. Інструктажі проводять інженерно-технічні працівники або керівники сільгосппідприємств, які пройшли відповідне навчання (1 раз на три роки) і мають посвідчення;

— допуск до роботи на тракторах та комбайнах механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право управління цією сільськогосподарською технікою;

— реєстрацію та проходження відповідного обов’язкового контролю зернозбиральних комбайнів та іншої техніки, яка залучатиметься до роботи;

— ознайомлення під розпис всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів по території господарств;

— виділення, позначення табличками й обладнання спеціальних місць для відпочинку та харчування працюючих, оснащення їх умивальниками, миючими засобами та рушниками;

— забезпечення до початку робіт усіх працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори тощо), укомплектування всієї зернозбиральної техніки необхідним протипожежним устаткуванням та вогнегасниками, поповнення медичних аптечок для надання першої долікарської допомоги; забезпечення комбайнерів чистиками, різаками, щітками, спеціальними гачками для очищення різального апарату, решіт, молотарки та інших робочих органів зернозбиральних комбайнів;

— відновлення або обладнання на всіх небезпечних вузлах зернозбиральної техніки захисних кожухів, робота без яких категорично забороняється;

— призначення при колективній роботі на жнивах старшого у колективі, який буде координувати роботу підлеглих;

— закінчення підготовки токів, зерноочисних комплексів, перевірку їх на відповідність вимогам безпеки (не допускати до роботи несправні машини) закріплення техніки за відповідними працівниками.

При роботі в полі та під час перегонів комбайнів забороняється перебування на комбайні сторонніх осіб.

Усі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

Усі трактори та автомобілі, які беруть участь у жнивах, повинні бути обладнані справними іскрогасниками.

Усі трактори, які перевозять солому від комбайнів або виконують інші транспортні роботи, повинні бути переведені на широку колію. Перевезення людей дозволяється лише автобусами або спеціально обладнаними вантажними автомобілями.

До скиртування сіна або соломи допускаються особи, що мають дозвіл до робіт на висоті. Скиртування дозволяється проводити тільки у світлий час доби і при швидкості вітру не більше 6 м/с. Не дозволяється скиртувати під час грози.

До робіт із підвищеною небезпекою допускаються працівники з 18 років (за наявності відповідних посвідчень), на інших роботах – з 16 років, а за письмовою згодою одного з батьків – з 15 років.

Під час жнив велика робота проводиться на зернових токах. При такому виді робіт потрібно, щоб на вході та виході з току висів плакат “Вхід стороннім особам заборонено”, щоб бункери для зерна мали решітки або кришки та були обов’язково замкнені. Вмикання зерноочисних машин проводить відповідальний працівник. Під час технічного обслуговування або ремонту обладнання повинно бути зупинено та відімкнено від напруги. При цьому на рубильниках і пускових пристроях вивішуються плакати “Не вмикати! Працюють люди!”.

Перелічені вище вимоги нормативно-правових актів давно відомі, але не буде зайвим ще раз звернути увагу роботодавців та працівників на те, що їх невиконання може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно з усією відповідальністю поставитися до безпеки працівників на жнивах. Адже головною метою жнив є не тільки своєчасність та якість збирання врожаю, а й збереження життя та здоров’я людей.

Сергій ТОБОТА,
страховий експерт з охорони праці
Диканського ВУ ВД ФСС України
у Полтавській області.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

42
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!