Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Інфікування медичних працівників на COVID-19

Інфікування медичних працівників на COVID-19

Як і по всій Україні, серед населення Полтавської області останнім часом спостерігається різке підвищення захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Медичні працівники першими приймають на себе удар епідемії, піддаючи своє здоров’я неймовірному ризику.

 Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року № 394 “Про внесення зміни до переліку професійних захворювань” COVID-19 включено до переліку професійних захворювань. Тому випадки інфікування медичних працівників під час виконання професійних обов’язків розслідуються як гостре професійне захворювання.

 Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 липня 2020 року № 1604.

 На сьогоднішній день до Диканського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області надійшло від закладів охорони здоров’я 13 повідомлень про підтверджені випадки гострого професійного захворювання медичних працівників на коронавірусну інфекцію COVID-19, а саме:

— 8 повідомлень від КНП “Шишацька центральна районна лікарня”;

— 2 повідомлення від КНП Котелевська центральна районна лікарня Котелевської районної ради,

— 1 повідомлення від КНП “Зіньківська центральна районна лікарня”;

— 1 повідомлення від КНП “Котелевський центр первинної медико-санітарної допомоги”;

— 1 повідомлення від КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Диканської районної ради Полтавської області”.

 За всіма випадками створені комісії з розслідування гострих професійних захворювань, викликаних COVID-19, за участю страхового експерта з охорони праці Диканського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області. Роботу двох комісій завершено та затверджено 1 акт за формою Н-1/П – пов’язаний з виробництвом та 3 акти за формою Н-1/НП – не пов’язані з виробництвом.

 Основними принципами профілактики інфекційних хвороб є дотримання працівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та господарювання санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

 Щоб убезпечити себе від інфікування коронавірусною хворобою на робочому місці, слід дотримуватися таких правил:

— зберігати верхній одяг в окремій закритій шафі, яка використовується тільки для нього;

— перед початком роботи ретельно мити руки з милом, після чого обробляти їх спиртовмісним антисептиком (в умовах сьогодення це обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;

— після користування антисептиком необхідно скористатися кремом для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри, через які можливе інфікування вірусом COVID-19;

— робоче місце, відкриті полички та інші поверхні кабінету протирати разовою серветкою з дезінфікуючим засобом — для оброблення поверхонь перед початком роботи та в кінці робочого дня;

— виробничі питання по можливості вирішувати через засоби електронного зв′язку, обмежити безпосереднє спілкування з колегами;

— обов’язково провітрювати приміщення, бажано кожні 2-3 години;

— при відвідуванні місць загального користування (санвузол, санітарні кімнати) одягати маску, мити руки з милом;

— правильно користуватися засобами індивідуального захисту (знімати маску, не торкаючись до зовнішньої — поверхні, користуватися нею не більше 2 годин та утилізувати лише в закриті ємності).

 Для проведення дезінфекції потрібно використовувати дезінфекційні засоби, які дозволені до застосування в Україні та забезпечують ефективне знезараження вірусних інфекцій. Необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, у тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (дотримання часу перебування на обробленій поверхні).

Будьмо здорові!

Страховий експерт з охорони праці Диканського відділення
управління ВДФСС України у Полтавській області Тобота С.П.


Шановні читачі! Протягом багатьох років ми виробляли цікавий контент і брали інтерв'ю у знакових людей. Як відомо, ми також випускаємо безкоштовну газету "Зіньківщина "по - іншому". Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних доходів для цього недостатньо. Тому ми хочемо попросити підтримки у вас.

Ви можете перерахувати будь - яку суму на рахунок редакції.

416
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!