Медіа - центр "Зіньківщина"
м.Зіньків, вул.Воздвиженська, 49 Е
тел.: (050) 258 51 02(Viber)
Повідомити про подію

Перевірка газового обладнання: що треба знати, перш ніж відкрити двері «газовикам»

Перевірка газового обладнання: що треба знати, перш ніж відкрити двері «газовикам»

До редакції «Зіньківщина «по — іншому» надходить багато запитань про те, хто повинен контролювати газове обладнання, в чому полягає цей контроль.

Читаючи тривожні повідомлення про вибухи газу в країні, жителі району стали частіше турбуватися про безпеку власних будинків. Але разом з тим у людей залишилися питання. На деякі з цих питань ми постараємося відповісти.Хто відповідає за газові труби? До межі приватного домоволодіння або стіни багатоквартирного будинку за труби відповідає газорозподільна організація, яка обслуговує газопровід у вашому місті або селі (в Зіньківському районі це АТ «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз»).Всередині приватного домоволодіння за всі комунікації і обладнання відповідає господар.У багатоквартирному будинку — ОСББ і власники квартир.Зона відповідальності АТ «Полтавагаз» — труби до місця розмежування, вказаного у проекті. До спільного майна відносяться стояки в будинку, крани, розташовані в під'їзді і перші в картирі.

 Зона відповідальності власників — безпосередньо плита, колонка, опалювальний котел, лічильник, а також підводка до всіх цих приладів від першого крана в квартирі.Все газове обладнання повинно проходити регулярний техогляд — сьогодні це правило навіть не обговорюється, надто високу ціну доводиться платити за несправності. Ця послуга не входить у вартість газу, що поставляється, тому треба укладати окремі договори зі спеціалізованими фірмами.ОСББ може укласти комплексний договір на техобслуговування, в який буде включено обслуговування і загального, і приватного газового обладнання. Можливо їх розділити, і тоді власники квартир повинні укладати договори по техобслуговуванню самостійно.


З ким укладати договір на техобслуговування?

«ГАРАНТГАЗ – СЕРВІС» є спеціалізованою організацією. Відповідно до «Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств» діагностику обладнання може проводити організація, що володіє кваліфікованим персоналом.


  Що повинні зробити під час техобслуговування?

Не секрет, що часом недбайливі «газовики» під час техобслуговування обмежуються стандартним: «Скарг немає? Розпишіться!». 

Згідно з вищезгаданим Положенням мінімальний перелік робіт такий:

• візуальна перевірка цілісності і відповідності нормативним вимогам газового обладнання, наявності вільного доступу до обладнання;

• візуальна перевірка стану фарби і кріплень газопроводу, наявності та цілісності футлярів в місцях прокладки через зовнішні і внутрішні конструкції багатоквартирних будинків і домоволодінь;

• перевірка герметичності з'єднань і пристроїв, що відключають (приладовий метод, обмилювання), перевірка працездатності автоматики;

• розбирання і змащення кранів;

• перевірка працездатності пристроїв автоматичного відключення, їх налагодження та регулювання;

• регулювання процесу спалювання газу на всіх режимах роботи, очищення пальників від забруднень;

• перевірка тиску газу перед газовикористовуючим обладнанням при всіх працюючих пальниках;

• перевірка наявності тяги в димових і вентиляційних каналах, стану сполучних труб з димовим каналом;

• інструктаж споживачів газу по його безпечного використання.

 Часом буває, що, помінявши обслуговуючу організацію, люди тільки виграють: і фахівці більш кваліфіковані, і ціни нижчі. Варто насторожитися, якщо «газовики» до укладення будь — яких договорів наполегливо намагаються пройти в будинок та вимагають гроші, або повідомляють, що ви зобов'язані купити якесь обладнання конкретного виробника і саме у них, інакше погрожують штрафами або відключенням газу. Фірма, з якою ви підписали договір про техобслуговування, повинна попередити про свій візит заздалегідь.


Що буде, якщо не укладати договір і не проводити техобслуговування? 

Тоді газ просто відключать. На підставі «Положення про порядок технічного обслуговування систем газопостачання» постачальник газу вправі в односторонньому порядку припинити постачання газу, якщо у абонента відсутній договір із спеціалізованою організацією про технічне обслуговування внутрішньобудинкового газового обладнання.

Кому дзвонити в разі аварії? 

Незалежно від того, хто проводить технічне обслуговування обладнання в вашому домі, аварійна служба в кожному місті чи районі єдина. Усунення витоків газу, попередження аварій, виконується цілодобово аварійно-диспетчерською службою газорозподільної організації.

593
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!